IV: UNIA KOSZTOWY RZĄDZIŁA NA SWOIM BOISKU

IV liga gr.1

SEBASTIAN IDCZAK: Chętnie wezmę kolejnych młodzieżowców...

Unia Kosztowy na koniec rozgrywek zajęła solidne 9 miejsce, zaliczając wiosną passę sześciu spotkań bez porażki, które dały im spokojną głowę.

Sebastian Dziedzic: Premierowy sezon w 4 lidze za Wami i myślę, że można być z niego zadowolonym w związku z miejscem w samym środku stawki.

Sebastian Idczak: Objąłem Unię po awansie, nie znałem tego zespołu. Kilka nazwisk było mi mniej lub bardziej znanych. Założeniem od samego początku było utrzymanie. Dziewiąte miejsce po jesieni i 20 punktów spowodowało zadowolenie w klubie. Choć dla mnie był mały niedosyt, ponieważ graliśmy dobrze, ale kontuzje w szczególności Adama Giesy spowodowały, że nie mogliśmy rozwinąć skrzydeł. Na wiosnę w pierwszych dwóch meczach graliśmy kluczowe spotkania dające nam pewne utrzymanie po zwycięstwach 2-1 z Myszkowem i Slavią. Potem przyszedł kryzys i cztery porażki, rywale z dołu zaczęli wygrywać i przy każdej następnej porażce mogło zrobić się nieciekawie. Jednak świetna druga część rundy, sześć meczy bez porażki po 3 remisach, oraz 3 zwycięstwach pozwoliło na zajęcie 9 miejsca i jeden punkt więcej niż jesienią. Więc można powiedzieć, że sezon był dla Unii udany i oceniam go w skali szkolnej na 4.

SD: Bardzo mocnym atutem okazało się boisko w Kosztowach, gdzie wygraliście dziewięć spotkań, ale na wyjazdach zostaliście królem remisów.

SI: Takie drużyny jak nasza w większości wykorzystują atut własnego boiska, swoje zna się najlepiej. Swoi licznie zgromadzeni kibice, taka fajna atmosfera to jest atut, a z drugiej strony syndrom remisów na wyjeździe. Jednak jak nie da się wygrać to trzeba zremisować, a nie zdobywać tylko punkty u siebie.

SD: Przed sezonem udało się Panu rozwiązać problem z młodzieżowcami, teraz wydaje się, że zespół potrzebuje więcej doświadczonych graczy, czy na tym skupicie się w najbliższym okienku transferowym?

SI: Unia grając w Okręgówce nie miała obowiązku gry z młodzieżowcami. Natomiast wymóg minimum dwóch młodzieżowców w IV lidze spowodował spory kłopot. Wiedziałem, że muszę mieć co najmniej pięciu. Udało się i miałem do dyspozycji aż siedmiu. Wszyscy grali i to sporo. Teraz zadaniem będzie ich utrzymanie, bo tylko jednemu się wiek młodzieżowca kończy. Do kadry chcę dołożyć trzech zawodników. Nie koniecznie muszą to być doświadczeni zawodnicy. Jeżeli utrzymam tych co są plus po kontuzji wróci Adam Giesa to mi wystarczy i chętnie mogę wziąć kolejnych młodzieżowców.

• MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów)
  • REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów)
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne)
  • SKLEP Z NAPOJAMI (na różne okolicznościowe przyjęcia - rabat dotyczy tylko napojów),