IV: PRZEMYSŁAW OKLEJEWSKI: TEN WYNIK JEST PONIŻEJ NASZYCH MOZLIWOŚCI

IV liga

Przemsza Siewierz zajęła na koniec sezonu 2018/19 jedenaste miejsce, które w klubie jest odbierane jako niewystarczające do potencjału drużyny, dlatego w przerwie letniej nastąpią w drużynie zmiany.

Sebastian Dziedzic: Po poprzednim sezonie apetyty na miejsce w lidze były większe, tymczasem zajęte miejsce należy uznać za średnie.

Przemysław Oklejewski: Poprzedni sezon był dla nas niezwykle udany. Trzecie miejsce, najwyższe w historii klubu, było bardzo dużym osiągnięciem. Po takim sezonie oczekiwania rosną i jest to rzecz normalna. Niestety sezon 2018/19 nie był dla nas już tak udany. Jedenasta lokata to wynik zdecydowanie poniżej naszych możliwości i umiejętności. Wszyscy w klubie są z niego niezadowoleni i nie dopuszczamy do siebie myśli, że podobnie będzie w następnych rozgrywkach.

SD: Dokonując analizy stracił Pan w trakcie rundy kilku podstawowych zawodników, których było bardzo ciężko zastąpić.

PO: Kontuzje, które nas nie oszczędzały na pewno miały wpływ na to jak graliśmy i jakie miejsce w tabeli ostatecznie zajęliśmy. Sawicki, Wilk, Ból, Świerczyński, Kapias to bardzo doświadczeni zawodnicy, a często bywało tak, że z powodu różnego rodzaju urazów nie mogli grać. Do tego wszystkiego dochodziły pauzy za kartki i były spotkania, gdzie nie mogłem skorzystać z czterech, pięciu, a nawet sześciu podstawowych zawodników. Chciałbym jednak zaznaczyć, że niektóre przegrane spotkania powinniśmy rozstrzygnąć na swoją korzyść, nawet w okrojonym składzie. Bardzo żałuję, że na końcówkę sezonu wypadł z powodu zerwanych wiązadeł Szymon Kapias. Ciężka kontuzja, ale jest to silny facet i myślę, że wróci jeszcze na boisko.

SD: Wiemy już kto odejdzie z Przemszy, dlatego wydaje się, że priorytetem dla Was będzie środkowy obrońca, zmiennik dla Boreckiego, środkowy ofensywnie usposobiony pomocnik i wreszcie mocny partner w ataku dla Burczyka.

PO: Już od jakiegoś czasu pracujemy nad kształtem kadry, która będzie grała w nadchodzącym sezonie. Jak to w piłce bywa, ruch odbywa się w dwie strony. Jeśli ktoś ma przyjść to ktoś musi odejść. Chcemy wzmocnić wszystkie formacje i słowo „wzmocnić” jest tutaj kluczowe. Jak już wspomniałem wcześniej pewne ruchy już poczyniliśmy, ale jeszcze za wcześnie na nazwiska. Myślę, że do końca miesiąca wszystko się rozstrzygnie. Chciałbym rozpocząć okres przygotowawczy z zamkniętą kadrą. Zawodnikom, którzy od nas odchodzą oczywiście życzę wszystkiego najlepszego zarówno na boisku, jak i poza nim.

SD: W ostatnim czasie macie dobrą rękę do młodzieżowców, którzy szybko adaptują się do gry w czwartej lidze i nie odstają od starszych zawodników, czy zatem ma Pan w swoim notatniku nowe nazwiska chłopaków, którzy mają status młodzieżowca?

PO: Jeśli chodzi o młodzieżowców to nie ukrywam, że kogoś mam na oku. Dwóch zawodników o takim statusie odchodzi, więc przynajmniej dwóch musimy pozyskać. Jesteśmy już po pierwszych rozmowach, ale jak już powiedziałem, przyjdzie czas na podanie nazwisk. Cieszę się, że chęć pozostania u nas wyrazili wypożyczeni Robert Boryczka i Bartek Chwila. Obaj zrobili duże postępy i mam nadzieję, że nie spoczną na laurach. Mają jeszcze spore rezerwy i mogą być jeszcze dużo lepszymi zawodnikami. Ciekawym zawodnikiem jest także Szymek Wolff. Jeśli tylko ustabilizuje formę to stać go na bardzo solidną grę na poziomie czwartoligowym. Od początku rundy wiosennej trenuje z nami dwóch wychowanków: Mikołaj Hamerlik i Kamil Urbanowicz. Obaj mają po szesnaście lat i również wyglądają lepiej niż parę miesięcy wstecz. Ta runda była dla nich czasem na okrzepnięcie w pierwszej drużynie. W klubie potrzebni są wychowankowie i być może kolejni otrzymają szansę na pokazanie się w pierwszej drużynie.

• MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów)
  • REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów)
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne)
  • SKLEP Z NAPOJAMI (na różne okolicznościowe przyjęcia - rabat dotyczy tylko napojów),