IV: WARTA i GWAREK NA REMIS

IV LIGA gr.1

CHCIELI LIDERA, MAJĄ PO PUNKCIE

Stawką niedzielnego spotkania w Zawierciu mógł być fotel lidera i choć to zawiercianie mięli więcej do powiedzenia w tej rywalizacji, po 90 minutach oba zespoły dopisały do swojego konta po punkcie.

Pierwsze dwadzieścia minut minęło na wzajemnym badaniu się boiskowych rywali, którzy mieli zgoła odmienny pomysł na ten mecz. Warta wyszła bardziej ofensywnie, natomiast goście w nietypowym dla ligi ustawieniu, które jednak w drugiej połowie dało plusy. Wracając do pierwszej połowy w 22 minucie piłka po aucie przeszła obok kilku zawodników w polu karnym, po czym na murawie znalazł się Jacek Jarnot. Gospodarze domagali się jedenastki, ale gwizdek sędziego milczał. W kolejnych minutach Warciarze szukali sposoby na pokonanie swojego byłego bramkarza, ale nie były to tzw. setki. W 38 minucie słyszeliśmy przy ul. Moniuszki jęk zawodu, kiedy Bębenek wycofał piłkę, a będący w idealnej sytuacji Adamiecki trafił tylko w boczną siatkę. Chwilę później zakotłowało się po drugiej stronie murawy, najpierw szybki rajd aktywnego Maziarza skończył się rogiem, ale po jego wykonaniu dwóch zawodników Gwarka leżała na trawie, domagając się karnego, podobnie jak w pierwszej w/w sytuacji bez reakcji. Dalsze emocje były tylko kwestią chwil, ponieważ ponownie Maziarz poszedł swoją stroną dośrodkowując na długi słupek, gdzie nieznacznie głową pomylił się Koleczko. Na dwie minut przed końcem regulaminowego czasu gry futbolówka trafiła na prawe skrzydło do Adamieckiego, a ten zagrał ją wzdłuż pole karnego, gdzie Kamiński zdołał ją mimo obecności obrońcy wepchnąć do siatki. Ten młodzieżowiec miał dodatkowy powód do zadowolenia, ponieważ po raz pierwszy zaczął mecz od początku. Po chwili znów Adamiecki wykładał piłkę tym razem na krótki słupek Jarnotowi, ale górą w tym pojedynku był Harkawy.

Pierwsze minuty drugiej połówki mogły zakończyć ten mecz. Gospodarze wyczuli, że w bokach defensywy jest sporo miejsca, stąd dwa odważne wejścia pod samą linię końcową i wyłożenie piłki na tzw. patelnię na 2 metr, ale efekt był taki, że na tablicy nadal widniał wynik 1-0. W 58 minucie po przegraniu strony Adamiecki widząc indolencję strzelecką kolegów próbował sam ściągnąć pajęczynę z bramki, ale minimalnie się pomylił. Dwie minuty później znów w akcji widzieliśmy Maziarza, który wyłożył wrzutką piłkę Sewerinowi, ale ten pojedynek wygrał Maścibrzuch. Co się nie udało w tej akcji, udało się po chwili, pressing na połowie zakończył się odbiorem, a co zrobić z piłką wiedział Sewerin, który uderzył nie do obrony. Może ten aktywny pomocnik pójdzie w ślady innych zawodników Gwarka, którzy zaistnieli na boiskach Ekstraklasy jak Tomasz Loska czy Mateusz Matras. Trybuny jeszcze nie ochłonęły jak odgryźli się gospodarze, ambitnie prawą stroną poszedł Wawoczny i wyłożył „jak na patelni” piłkę wprowadzonemu przed chwilą Maszczykowi, który ponownie dał prowadzenie podopiecznym trenera Majchrzaka. Ostatnie słowo i tak należało do wielokrotnie wspominanego Maziarza, który niczym sprinter wypuścił się prawą stroną, a jego rajd został zakończony faulem. W konsekwencji arbiter wskazał 11 metr, a Sewerin, po raz drugi mógł cieszyć się z bramki. Powiedzenie twierdzące, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić mogło się ziścić w 84 minucie kiedy wprowadzony Saliński chciał zaliczyć asystę dogrywając na krótki słupek, ale tam nieznacznie się pomylił Sewerin.