TĘCZA ZAŚWIECIŁA PEŁNYM BLASKIEM

4 LO Katowice

W ostatniej kolejce Szczakowianka do pewnego momentu grała bardzo dobrze z Dramą, a jak się skończyło wszyscy dobrze wiemy. Tęcza natomiast po ciężkim boju wygrała z Łagiszą, ale było to bardzo wymęczone zwycięstwo po kiepskiej grze. Tak naprawdę miał to być taki test mecz, dla Tęczy – jak mają wszystkich do dyspozycji, to co są warci z silnym rywalem, natomiast dla gości – pytanie czy porażka z Dramą była wypadkiem przy pracy, czy powstała jakaś zadyszka w walce o awans…

Już w 5. minucie Szczakowianka zdobywa bramkę, ale sędzia asystent podniósł chorągiewkę i główny bramki nie uznał. Tęcza odpowiedziała bramką w 7. minucie Patryka Taraszkowskiego, który wykorzystał błąd obrońcy (słabe podanie do bramkarza) i skierował piłkę do bramki. W 11. minucie strzał głową Daniela Cieślika i piłka minimalnie leci nad poprzeczką. W 15. minucie kolejna akcja Tęczy i strzał Mateusza Skrzypka w fenomenalny sposób broni bramkarz Szczakowianki. W 19. minucie mogło być 2:0, ale piłka po strzale głowa Taraszkowskiego trafia w słupek. Chwilę potem atomowy strzał Michała Kalwasińskiego i piłka leci minimalnie obok słupka bramki gości. Dopiero w 23. minucie Szczakowianka odpowiada niegroźnym strzałem Łukasza Dębskiego, ale bramkarz Tęczy łapie piłkę bez problemu. W 30. minucie kolejny błąd obrońcy gości, który mija się z piłką i Marcin Strojek ze spokojem umieszcza piłkę w siatce i mamy już 2:0 dla Tęczy. W 38. minucie Bartłomiej Chwalibogowski wykonuje rzut wolny – piłka trafia w mur i rykoszetem leci bramki, ale „Iwan” jest na posterunku. W 44. minucie w końcu widzimy składną akcje gości, krótka wymiana podań i grający trener gości Paweł Cygnar trafia jednak w Iwaniuka. To się mogło zemścić, ale w ostatniej akcji pierwszej połowy Strojek trafia w bramkarza i przy wyniku 2:0 obie ekipy poszły ochłonąć na przerwę, bo pogodę mieliśmy gorącą.

Druga połowa zaczęła nam się od bramki na 3:0 Skrzypka (53.min) – piłka długo leciała po dośrodkowaniu i Skrzypek znalazł się tam, gdzie miał być napastnik i z bliska wepchnął piłkę do siatki. Ta bramka nam zamknęła już mecz. W 60. minucie Daniel Frąckowiak oddał strzał z linii „szesnastki” i piłka minimalnie przeszła obok bramki Tęczy. To był jakby sygnał, że goście będą dążyć do strzelenia bramki honorowej. Za dużo tych sytuacji nie stworzyli, ale wykorzystali jedną. Po wrzutce z autu i zamieszaniu w polu karnym, do piłki dopadł Dawid Wadas i z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki Iwaniuka.

Więcej spodziewaliśmy się po graczach gości, którzy po tej porażce oddalają się od głównego celu jakim jest 4 liga. Tęcza za to zaświeciła pełnym blaskiem i udowodniła wszystkim, że w tej rundzie jeszcze namiesza…

TĘCZA BŁĘDÓW – SZCZAKOWIANKA JAWORZNO 3:1 (2:0)