RAFAŁ DAWID: POTRZEBUJEMY PUNKTÓW JAK RYBA WODY

IV liga śląska gr.1

RAFAŁ DAWID: POTRZEBUJEMY PUNKÓW JAK RYBA WODY

W czwartkowym meczu Górnika Piaski z rezerwami Rakowa, najlepszym zawodnikiem na boisku był bramkarz gospodarzy Rafał Dawid. Uchronił on wiele razy gospodarzy przed stratą bramki. Oto co powiedział po meczu:

SD: Panie Rafale, miał Pan co robić w drugiej połowie, rywal was gniótł, ale tych groźnych akcji miał tylko trzy. Głównie Pan nie pozwolił na zbyt wiele Rakowowi.

Rafał Dawid: Do tego meczu przystąpiliśmy z przysłowiowym nożem na gardle. Mamy ciężką sytuacje punktową i punktów potrzebujemy jak ryba wody. W tym meczy musieliśmy zdobyć punkty, żeby nie stracić kontaktu z drużyną z Myszkowa. Dziś byliśmy zdeterminowani, mieliśmy swoje sytuacje. Udało się nam strzelić jedną bramkę w pierwszej połowie plus sytuacje do podwyższenia w postaci poprzeczki. Raków bardzo dobrze grał piłką utrzymując się przy niej. To może młody zespół, który stwarzał sobie sytuacje po naszych błędach czy z akcji, ale myślę, że stanąłem na wysokości zadania i ten mecz zakończyliśmy na zero z tyłu z czego bardzo się cieszymy.

SD: Jesteście bardziej drużyną swojego boiska stawiając rywalom trudne warunki.

RD: Nasze boisko jest specyficzne i nie jest to przysłowiowy stół do gry, gdzie można sobie poklepać piłką. W naszej drużynie nie ma praktycznie zawodników z przeszłością w wyższych ligach, ale cechuje nas duża wola walki i to boisko nam pomaga przy tym nastawieniu.

źródło: własne, Sebastian Dziedzic