"CO SŁYCHAĆ U..." - LGKS 38 PODLESIANKA KATOWICE

SENIORZY - A KATOWICE

Wszyscy wiemy, co się obecnie dzieje w Polsce i na świecie. Postanowiliśmy zadać kilka pytań niektórym trenerom o bieżącej sytuacji. Pamiętamy również o zaległych materiałach, które są w trakcie przygotowań.

CO SŁYCHAĆ U… - LGKS 38 PODLESIANKA KATOWICE

O tym co w klubie słychać powiedział nam trener Damian Ostrowski.

RS: Zapytam na początek jak zdrowie i czy w klubie wszyscy zdrowi?

DO: Zdrowie OK, jakoś leci.

RS: Niedawno widzieliśmy się na sparingach. Sparingi się skończyły i ...no właśnie. Wszyscy wiemy co się stało...

DO: Tak, widzieliśmy się na sparingach i co dalej...Każdy się zastanawia co dalej. My realizujemy plan indywidualnych treningów, oraz cykl webinarów (jako jedyni w okręgówce i 4 lidze), na których omawiamy kwestie taktyczne i mentalne.

RS: Jak Trener myśli - choć wiemy jak wirus się rozwija szybko i raczej to już pewne, że nie zagramy - czy wg. Trenera będzie jeszcze szansa zagrać?

DO: Wydaje mi się, że całość dokończenia ligi jest niemożliwe, możliwe jest podzielenie ligi na 2 grupy.

RS: Jak Trener myśli, jaką decyzję podejmie ŚZPN odnośnie rozgrywek?

DO: Dziś chyba nikt nie jest w stanie przewidzieć decyzji, bo nie wiemy jak długo wirus będzie.

RS: Niektóre kluby zrobiły transfery i mają nowych zawodników za których zapłaciły niemałe pieniądze. Większość będzie mieć umowy czy kontrakty do końca czerwca, a nie zagrają ani jednego meczu. Co w takim przypadku?

DO: Myślę, że to ryzyko klubu każdego, który podpisuje kontrakt i przy np. przewlekłej kontuzji raczej wszyscy podejmują takie ryzyko.

RS: Jak sobie radzą Pana piłkarze w obecnej sytuacji. Mają jakieś rozpiski indywidualne?

DO: Moi piłkarze radzą sobie naprawdę dobrze jak na zaistniałą sytuację i idą w dobrą stronę.

RS: Dziękuję za rozmowę i życzę Wam dużo zdrowia.

DO: Dzięki i dużo zdrowia również.

źródło: własne, Rafał Sacha