"CO SŁYCHAĆ U..." - ŁAZOWIANKA ŁAZY

SENIORZY - A SOSNOWIEC

Wszyscy wiemy, co się obecnie dzieje w Polsce i na świecie. Postanowiliśmy zadać kilka pytań niektórym trenerom o bieżącej sytuacji. Pamiętamy również o zaległych materiałach, które są w trakcie przygotowań.

CO SŁYCHAĆ U… - ŁAZOWIANKA ŁAZY

O tym co w klubie słychać powiedział nam trener Hubert Maciążek.

RS: Zapytam na początek jak zdrowie i czy w klubie wszyscy zdrowi?

HM: Zdrowie ok narzekać nie mogę i oby tak było dalej nie tylko u mnie i moich najbliższych, ale też życzę tego całemu środowisku piłkarskiemu.

RS: Niedawno widzieliśmy się na sparingach. Sparingi się skończyły i ...no właśnie. Wszyscy wiemy co się stało...

HM: Dzieje się coś, czego nikt się nie spodziewał...wszyscy jesteśmy w szoku. Więc pal licho te sparingi itp... Zdrowie jest jedno!

RS: Jak Trener myśli - choć wiemy jak wirus się rozwija szybko i raczej to już pewne, że nie zagramy - czy wg. Trenera będzie jeszcze szansa zagrać?

HM: Odpowiadając na to pytanie przypomniałem sobie jak sam na początku reagowałem na epidemię. Patrzyłem na to z przymrużeniem oka. Po tych tygodniach człowiek jest mądrzejszy. Liga jest teraz nieważna choć każdy chce grać, bo to nasze hobby, lubimy to robić, ponieważ piłka daje nam radość. Mam nadzieję, że zagramy, choć część ligi, różne informacje dochodzą do mnie co do możliwości jej ukończenia, lecz ważne jest teraz zdrowie ludzi, bo bez nich nie będzie piłki! Poczekamy, zobaczymy. Bądźmy dobrej myśli. Polacy potrafią się jednoczyć i mobilizować w takich sytuacjach jak epidemia....dzięki czemu szybciej minie.

RS: Jak Trener myśli, jaką decyzję podejmie ŚZPN odnośnie rozgrywek?

HM: Myślę, że część ligi się odbędzie, ale na jakich zasad nie mnie to oceniać i decydować.

RS: Niektóre kluby zrobiły transfery i mają nowych zawodników za których zapłaciły niemałe pieniądze. Większość będzie mieć umowy czy kontrakty do końca czerwca, a nie zagrają ani jednego meczu. Co w takim przypadku?

HM: To jest dobre pytanie. Opłaty poszły, zawodnicy jakieś umowy mają podpisane, prezesi się też do czegoś zobowiązali, ta sytuacja wymaga kompromisu na stopie prezes-zawodnik, oraz pomoc ZPN.

RS: Jak sobie radzą Pana piłkarze w obecnej sytuacji. Mają jakieś rozpiski indywidualne?

HM: Chłopaki mają rozpiskę, staram się raz na tydzień im dać wytyczne co trzeba zrobić, by jakaś praca była wykonana i żeby nie zaczynać od nowa, jeśli wznowimy treningi.

RS: Dziękuję za rozmowę i życzę Wam dużo zdrowia.

HM: Dzięki za rozmowę i życzę dużo zdrowia Wszystkim, bo bez niego nic nie jest wart.

źródło: własne, Rafał Sacha