4 LO KAT: PODSUMOWANIE RUNDY: POGOŃ IMIELIN

SENIORZY - 4 LO KATOWICE

PODSUMOWANIE RUNDY: RADOSŁAW ORŁOWSKI - POGOŃ IMIELIN

Kontynuujemy podsumowania rundy jesiennej. Kolejnym klubem jest Pogoń Imielin. Rundę podsumowuje trener Radosław Orłowski.

Zapraszamy wszystkich chętnych trenerów do wysłania swojego podsumowania na naszą skrzynkę pocztową: lokalnapilka@wp.pl

Radosław Orłowski: Jestem bardzo zadowolony z postawy naszego zespołu na wszystkich frontach w rozgrywkach w tym sezonie. Osiągnęliśmy cel minimum, czyli awans do najlepszej ósemki ligi okręgowej i wiosną będziemy rywalizować z bardzo wymagającymi rywalami. Mamy w sobie sporo pokory i znamy nasze możliwości, nikomu nie oddamy punktów bez walki i zamierzamy troszkę zamieszać faworytom do awansu. Rozegraliśmy od czerwca razem ze sparingami 30 spotkań i ta runda była dla nas bardzo obciążająca, ale zespół pokazał charakter, dojrzałość i doświadczenie w trudnych momentach. Podchodziłem bardzo ostrożnie z dużym dystansem do dziwnie skonstruowanego systemu rozgrywek, nie wiedząc na co stać nasz zespół po okresie dwumiesięcznej przerwy spowodowanej koronawirusem. Czas jednak grał na naszą korzyść, bo po roku czasu od trzęsienia ziemi jakim był rozpad zespołu seniorów, zbudowaliśmy silny i stabilny zespół, który lubi grać w piłkę i przede wszystkim lubi grać ze sobą. Szczerze mówiąc jestem tak samo pozytywnie zaskoczony naszym wynikiem jak wszyscy w otoczeniu naszej drużyny, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności towarzyszące w przeciągu tej rundy. Jeżeli liczyć straty w tej rundzie to żal tylko punktów w meczach z MK i Spartą, bo były w zasięgu, ale w pozostałych meczach wykonaliśmy plan. Było przy tym trochę szczęścia i z pewnością kluczowymi meczami były zwycięstwa w Siemianowicach 3-0, na Gieksie 3-2, gdzie zespół zagrał na najwyższym poziomie swoich możliwości. Dodatkowo zaliczyliśmy świetny występ w kolejnych rundach w Pucharze Polski i z niecierpliwością oczekujemy na finał z Ruchem Chorzów, który będzie z pewnością meczem wiosny dla naszej seniorskiej drużyny. Oczywiście nie ominęły nas kontuzje, ale na szczęście nie są one tak groźne, aby wykluczały naszych zawodników na dłuższy czas z gry i ważne jest to, że tych kontuzji nie odczuwaliśmy podczas minionej rundy, bo nasza ławka rezerwowych była również z dużą jakością. Ogromnie przyjemnie pracuje się z tą grupą zawodników, którzy tworzą ciekawy zespół, który w każdym meczu wychodzi na boisko żeby głównie sprawić sobie przyjemność i bawić się w piłkę. Przed nami odpoczynek zimowy i startujemy w połowie stycznia, bo okres przygotowawczy będzie dość krótki i intensywny. Mamy również plan na kilkudniowe zgrupowanie oczywiście jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, co w perspektywie trudnego wyzwania jakim jest grupa mistrzowska, może być wspaniałą sprawą nie tylko z perspektywy szkolenia, ale również budowania więzi w zespole. Dziękuję wszystkim członkom Zarządu Klubu z grającym Prezesem Polarzem na czele, Gospodarzom Klubu, Władzom Miasta Imielin oraz Sponsorom, bo dzięki Nim możemy dzisiaj cieszyć się z sukcesu naszego zespołu i o wiele w lepszych humorach niż rok temu odpoczywać i szykować się do zimowych przygotowań. Dziękuję również Rafałowi Sacha z Lokalnej Piłki za rzetelne artykuły i ciężką pracę wykonaną przez cały rok.

źródło: własne, Rafał Sacha

foto: lokalnapilka.pl

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO"LOKALNA PIŁKA"OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

• MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) -DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) -Sławków
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT -530 000 566