PODSUMOWANIE RUNDY - POGOŃ II IMIELIN

B klasa Katowice

Pogoń II Imielin po rundzie jesiennej zajmuje 10 miejsce. Po 11 spotkaniach liczba zdobytych punktów wynosi 10. 5 wygranych, 3 wygrane, 1 remis i 7 porażek. Oto podsumowanie rundy przez trenera:

Rafał Skrzypek: Zacznę tak, że okres pierwszej rundy w naszym wykonaniu był okresem poznawania się na linii zawodnicy-trener. Uważam, że przez ten krótki czas, młoda drużyna zrobiła postęp z czego ja jako trener się cieszę. Nie mówię tu o wynikach, nie patrzę na tabelę, lecz widzę, że każdy z tych chłopaków dojrzał do piłki seniorskiej. Runda ta pokazała, że ze wiele jeszcze przed nami pracy. Uważam jednak, że gra w wielu meczach jak np. w Bielszowicach, u siebie z 1FC. Katowice, Slavią, Podlesianką, Zantką Chorzów kończyły się albo bez punktów lub punktem, a tak naprawdę to zespół grał dobrą wyglądającą piłkę dla oka, lecz za taką grę punktów się nie przyznaje. Staram się, by zespół dążył do tego, by rozgrywać akcje już od pozycji bramkarza, a nie jak to w wielu meczach w tej klasie rozgrywkowej spotkaliśmy się z zespołami grającymi na tzw. aferę. Nie o to w piłce chodzi. Wolę przegrać mecz po próbie grania piłką i dlatego chłopaki czasami odstępowali od rywali. My jednak mamy cel jaki obraliśmy sobie przed sezonem, ogrywanie tych młodych chłopaków pod pierwszy zespół i to jest dla nas priorytet. Mnie jako trenera cieszy to, że drużyna robi postępy. Przez ten krótki okres solidnie podchodziła do każdej jednostki treningowej i śmiem powiedzieć, że jeżeli każdy dobrze przepracuje ten okres zimowy, to tych punktów będzie zdecydowanie więcej na koniec sezonu. Już teraz drużyna walczyła w tej lidze jak równy z równym, więc będzie na pewno dobrze. Na pewno najwięcej pracy poświęcimy na formacje defensywną, bo tu pojawiło się najwięcej problemów. Zbyt dużo traciliśmy bramek. Mamy mnóstwo czasu w okresie zimowym, by to właśnie poprawić.