PODSUMOWANIE RUNDY - AKS NIWKA

LO 4 Katowice

AKS Niwka po rundzie jesiennej zajmuje 9 miejsce. Po 15 spotkaniach liczba zdobytych punktów wynosi 19. 5 wygranych, 4 remisy i 6 porażek. Oto podsumowanie rundy przez prezesa:

Paweł Niedzwiecki: Mijający rok to był dla nas prawdziwy rollercoaster. Przebudowana w lutym drużyna, która wywalczyła po ciężkiej walce pierwszy od wielu lat awans została w lecie wzmocniona, a co za tym idzie oczekiwania były zdecydowanie wyższe niż obecna pozycja w lidze. Liczyliśmy, że dzięki wzmocnieniom powalczymy w lidze, która na starcie wydawała się dość wyrównana. Nie myliliśmy się. Konia z rzędem dla tego, kto byłby w stanie przewidzieć wyniki w kilku pierwszych kolejkach. Niestety te niespodzianki dotknęły także nas. Dziewiąta lokata jest zdecydowanie nieadekwatna do planów i możliwości drużyny. Mamy solidny zespół, mieszankę młodości z doświadczeniem, ale po nie najgorszym początku sezonu zaczęliśmy gubić punkty, a i atmosfera w drużynie pozostawiała wiele do życzenia. Kiedy remisujesz mecz wygrywając 3:1 możesz mówić o pechu. A jeśli sytuacja powtarza się w kolejnych meczach, musisz zastanowić się nad przyczyną tej sytuacji. Po konsultacjach ze sztabem doszliśmy do wspólnego wniosku, że potrzeba nam świeżego spojrzenia na drużynę i stąd też zmiana trenera. Niestety tu dały nam się we znaki kontuzje, które najmocniej dotknęły środka obrony. Nie da się walczyć jak równy z równym, gdy przystępujesz do meczu bez nominalnego środkowego obrońcy. Widać to w szczególności po statystykach i ilości straconych bramek. Obecnie po zakończeniu rundy i okresie roztrenowania czeka nas krótki odpoczynek, a w styczniu zaczynamy przygotowania do rundy rewanżowej. Z pewnością czeka nas kilka wzmocnień i biorąc pod uwagę fakt, że limit kontuzji został już - miejmy nadzieję - wyczerpany czeka nas ciekawa wiosna. Z pewnością stać nas na to, żeby powalczyć o wyższe lokaty i jeszcze sporo namieszać.

foto: www.gornikniwka.pl