IV: T. SOBCZAK: "NASZE MIEJSCE ROZCZAROWYWUJE"

SENIORZY - "ZINA" IV LIGA gr.1

WYWIAD: TOMASZ SOBCZAK - PRZEMSZA SIEWIERZ

Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z trenerem Przemszy Siewierz Tomaszem Sobczakiem.

SD: Panie Trenerze, pozycja w tabeli na pewno wymaga poprawy, ponieważ nie wiemy ile drużyn spadnie z 4 ligi.

Tomasz Sobczak (trener Przemszy): Tak, ilość punktów i miejsce na którym dzisiaj jesteśmy na pewno jest rozczarowujące dla wszystkich, dla mnie, zawodników, zarządu, kibiców i wszystkich osób związanych z Przemszą. Mieliśmy większe oczekiwania. Na wiosnę Przemsza będzie walczyć, żeby to miejsce było bardziej satysfakcjonujące.

SD: Prawie od początku rundy musiał się Pan zmierzyć z kontuzjami zawodników, z których część okazała się bardzo poważna i wykluczająca na większość spotkań.

TS: Tak, moim zdaniem największy wpływ na miejsce w tabeli miały kontuzje. Już od 2 kolejki musieliśmy sobie radzić bez Stajera i Sobczyka, w dalszej części sezonu urazy wyeliminowały do końca rundy Morysa, Krzosa, Bajora i na dłuższy okres Dębskiego. W ostatnim meczu musieliśmy sobie radzić bez 5 zawodników, rekord był w bardzo ważnym dla nas meczu z Sarmacją, gdzie przez kontuzje i kartki pauzowało 7 zawodników, z których każdy z powodzeniem mógłby być w pierwszym składzie. Przez urazy jakość zespołu się obniżała, na dodatek sam byłem w szpitalu i przez dłuższy okres nie mogłem prowadzić treningów. W związku z kontuzjami musiałem zmieniać pozycję zawodnikom, np. na środku obrony grali boczni obrońcy Wolff i Góralczyk, czy na pozycji nr 7 napastnik Burczyk. Wiele tych zmian było dobrych i chłopaki nieźle prezentowali się na nowych pozycjach. Zastanawiam się na ile wpływ na ten nasz szpital miał lockdown i to, że chłopaki nie trenowali 2,5 miesiąca.

SD: Mówi się, że liczby nie kłamią, dlatego nie sposób nie zauważyć, że dorobek punktowy na własnym obiekcie oraz ilość strzelonych bramek wymaga natychmiastowej poprawy.

TS: Tak, u siebie wygraliśmy tylko 1 spotkanie i 2 zremisowaliśmy, o wiele lepiej radziliśmy sobie na wyjazdach, przed sezonem wszyscy myśleliśmy, że będzie inaczej.

SD: W przerwie letniej doszło do dużej fluktuacji kadry, właściwie część transferów była już przeprowadzona zimą. W mojej ocenie były pozycje, w których miał Pan pozytywny ból głowy jak np. środek pomocy, gdzie miło się patrzyło na grę tych zawodników. Niestety były i takie, gdzie zawodnicy nie dali jakości potrzebnej w IV lidze i tu będzie potrzeba wzmocnień.

TS: Tak, w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 w Przemszy zadebiutowało 12 zawodników, w lato przebudowaliśmy kadrę, wielu zawodników zrezygnowało, z kilku sami zrezygnowaliśmy i rozpoczęliśmy budowę nowej Przemszy, a jak wiadomo każda budowa to proces, każdy chciałby wyniku na już, jednak w sporcie nie jest to takie proste. Osobiście ta runda była dla mnie najtrudniejsza w mojej 12 letniej pracy szkoleniowej, nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką plagą kontuzji i problemami kadrowymi. Natomiast takie trudne doświadczenia najwięcej uczą, wiele godzin analiz pomeczowych, analiz przeciwnika, rozmów z zawodnikami, z innymi trenerami, z zarządem, szukanie nowych rozwiązań i wiele nieprzespanych nocy. To są bezcenne doświadczenia dzięki którym dzisiaj jestem o wiele lepszym trenerem, niż przed rokiem kiedy odchodziłem z Polonii Poraj. Trzech zawodników już nie wróci w tym sezonie, kilku grało poniżej oczekiwań, wzmocnienia na wiosnę na pewno są potrzebne żeby Przemsza była na miejscu, które nas będzie satysfakcjonować.

źródło: własne, Sebastian Dziedzic

foto: lokalnapilka.pl