IV: STRZELAŁ W 4-tej, STRZELA W 2-giej

SENIORZY - IV liga gr.1

STRZELAŁ W IV-tej, STRZELA W II-giej

Jeden z najskuteczniejszych napastników IV ligi grupy I Kamil Wojtyra opuścił klub, w którego barwach zdobył 140 bramek. Teraz przed nim nowe wyzwanie zastąpienie w ataku II-ligowej Skry Damiana Rumina.

W częstochowskiej piłce często pojawiają się napastnicy, którzy imponują formą strzelecką również w niższych klasach rozgrywkowych. Warto wspomnieć z ostatnich lat bramkostrzelnych Bartosza Zacharę, Piotra Prusko, Marcina Kowalskiego czy Piotra Andrzejewskiego. W sezonie 2017/18 do tworzącego się projektu w Kłobucku dołączył Kamil Wojtyra, który w częstochowskim Rakowie miał okazję występować m. in. na boku obrony. W ówczesnym przedstawicielu A-klasy oczekiwano jednak od niego wykorzystania walorów ofensywnych, a efekt był taki jaki każdy trener czy Prezes klubu może sobie wymarzyć. Król strzelców A-klasy, następnie Ligi Okręgowej połączone z awansami, aż do IV ligi udowodniły, że to był przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Znicz Kłobuck jako beniaminek zajął miejsce na pudle i nie wiadomo co by było, gdyby nie pandemia, ponieważ zimą MLKS wzmocnił dodatkowo środek pola. Nie zmienia to faktu, że w XV kolejkach sezonu 2019/20 kłobucczanie strzelili najwięcej bramek, bo aż 37 z czego autorem 18 trafień był właśnie Kamil Wojtyra.

O szansie powrotu do piłki na poziomie centralnym dla tego napastnika mówiło się już od dłuższego czasu. I choć w obecnym sezonie do IV kolejki grał jeszcze w barwach Znicza, to 30 sierpnia przyszedł czas na debiut w barwach częstochowskiej Skry. Debiut należy uznać za udany, ponieważ „skrzaki” wywiozły cenne trzy punkty z rezerwami Śląska, a autorem jedynego trafienia był właśnie Kamil Wojtyra. W nowym klubie tego napastnika wraz z drużyną czeka zapewne walka o inne cele, ponieważ częstochowianie dysponują jednym z najniższych budżetów w II lidze, a latem skład opuściło pięciu podstawowych zawodników (Andrzejczak, Wolny, Zalewski - Sokół Ostróda, Kieca - Zagłębie Sosnowiec, Rumin - GKS Jastrzębie). Nie zmienia to faktu, że Skra walczy do końca, co udowodniła choćby w poprzednim sezonie, kiedy zaprezentowała jedną z najlepszych form w czerwcowo-lipcowym maratonie, ostatecznie pozostając w II lidze.

Choć kwota tego transferu nie została ujawniona i na pewno bardzo trudno będzie zastąpić takiego ofensywnego zawodnika w Kłobucku, to nie zmienia to faktu, że w IV-ligowym klubie bardzo chętnie widziani są zawodnicy z silniejszego rywala. Trzon zespołu tworzy m. in. Sławomir Ogłaza czy Karol Tomczyk, a szansę na ogranie dostali wypożyczeni Wiktor Podolski i Marcel Przygodzki.

źródło: własne, Sebastian Dziedzic

foto: lokalnapilka.pl