IV: REZERWY RAKOWA WZMACNIAJĄ OFENSYWĘ

SENIORZY

IV LIGA gr.1

REZERWY RAKOWA WZMACNIAJĄ OFENSYWĘ

Informowaliśmy na naszych łamach o pozyskaniu przez rezerwy Rakowa wyróżniającego się pomocnika Polonii Mateusza Piątkowskiego, a to nie koniec wzmocnień przy ulicy Limanowskiego. Trener Kuźma wiosną będzie miał dodatkowo do dyspozycji dwóch doświadczonych byłych ligowców.

Najpierw RKS pozyskał Przemysława Oziębałę, ostatnio zawodnika Gwarka Tarnowskie Góry, a w przeszłości Widzewa Łódź czy Zagłębia Sosnowiec. Ten pomocnik błysnął już formą strzelecką w ostatnim test meczu Rakowa z Myszkowem, aplikując Mateuszowi Kępce cztery bramki. Wzmocnienie potencjału ofensywnego zespołu rezerw to nie jedyna rolą jaką w częstochowskim klubie będzie pełnił ten zawodnik, ponieważ dodatkowym jego zajęciem będzie praca w roli asystenta w zespole juniorów. Podobną rolę będzie pełnił prawdziwy hit transferowy tego okienka w IV lidze Artur Lenartowski. Ten pomocnik jest wychowankiem klubu, a jego talent został zauważony przez m.in. Ekstraklasową Koronę Kielce, do której przeniósł się w 2011 roku i zaliczył w jej barwach 62 mecze na najwyższym poziomie piłki w Polsce. Teraz ma pomagać młodym kolegom z zespołu rezerw oraz szkolić jako asystent trenera kadrę U-16.

Nie sposób nie wspomnieć, że sztab szkoleniowy RKS-u pozwala na zasmakowanie wielkie piłki najbardziej wyróżniającym się zawodnikom drużyny rezerw. O tym świadczy fakt, że na zgrupowanie na Cyprze z pierwszą drużyną był wspomniany już Mateusz Piątkowski oraz Jakub Bator i Jakub Budnicki.

źródło: własne, Sebastian Dziedzic