IV: PRZEMSZA SIEWIERZ: TAK CHCĄ GRAĆ CO TYDZIEŃ

IV LIGA gr.1

PRZEMSZA WYGRAŁA W DĄBROWIE...

Dąbrowska Unia i Przemsza przystępowały do pierwszego meczu w podobnych nastrojach, czyli podrażnione ubiegłotygodniowymi porażkami. Po pierwszej połowie nikt nie miał jednak wątpliwości, że ten dzień należy do gości, którzy rządzili w bocznych stronach boiska i wzorcowo wykonywali stałe fragmenty gry.

Nie minęła trzecia minuta, a na ławce siewierzan zapanował okrzyk radości. Do piłki przy chorągiewce podszedł Sawicki i skierował ją tuż przed bramkarza, gdzie najprzytomniej zachował się Zając zdobywając pierwszego i nie ostatniego gola. Dwanaście minut później ten sam duet mógł sobie przybić piątkę, bo Sawicki po kontrze lewą strefą dojrzał wybiegającego Zająca, który po ziemi skorzystał z idealnej asysty. Kibice gospodarzy nie mogli uwierzyć w to, co się dzieje na murawie, a dobiła ich trzecia bramka, kiedy ponownie Sawicki ustawił piłkę tym razem do wolnego i dojrzał lukę między zawodnikami, kierując ją prosto po ziemi do długiego słupka. Trzy zero, ten wynik brzmiał jak marzenie, a formalności dopełnił w 34 minucie ponownie Zając, który tym razem dośrodkowanie z rogu Bednarza wykończył w polu karnym głową. Przy tam wyniku ciężko się podnieść, ale trenerzy Unii próbowali zmiany ustawienia. Ciężar gry próbował wziąć na siebie Bąk, który rozgrzał debiutującego Gniełka, ale ten pewnie złapał piłkę. Po chwili znów o sobie dał znać Sawicki, kiedy po dośrodkowaniu futbolówka trafiła pod jego nogi, a on tylko nieznacznie przeniósł ją nad spojeniem. W końcu dla gospodarzy nastała 40 minuta i znów kluczowy okazał się stały fragment, otóż dwie próby strzałów w polu karnym Siewierza kończyły się zblokowanie piłki, ale po drugim z nich ta spadła pod nogi Kozińskiego, a ten huknął jak z armaty nie dając szans bramkarzowi.

Na początku drugiej połowy zdawało się, że impetu dąbrowianom może dać zmiana wyniku w 46 minucie, kiedy przed polem karnym piłkę ustawił Derlatka, ale Gniełka przeniósł ją spod poprzeczki na róg. Podopieczni trenera Oklejewskiego zaczęli mądrze bronić wyniku, a przewaga w posiadaniu piłki unistów nie przekłada się na sytuacje bramkowe. Warto jednak wspomnieć o dwóch dobrych dośrodkowaniach, gdzie tylko czujność defensorów LKS-U pozwoliła na ściągnięcie piłki z głowy rywalom oraz sytuacji Dębowskiego, który mając ja na nodze uderzył mocno co niecelnie. Przemsza za to cierpliwie czekała na swoje szanse i tak w 71 minucie tylko poprzeczka uratowała Kłoska od piątej wizyty po piłkę za linią, kiedy najpierw strzał Bóla zblokował obrońca, a wprowadzony Niesyto nożycami trafił we wspomnianą część bramki. Jeden z bohaterów spotkania Amadeusz Zając mógł jeszcze zmienić hattricka na cztery trafienia, ale tym razem swoje winy ofiarnym wyjściem częściowo odkupił w bramce Kłosek.

Unia Dąbrowa Górnicza – Przemsza Siewierz 1:4 (1:4)

0-1 - Zając 3min.

0-2 - Zając 11min.

0-3 - Sawicki 29min.