4 LO: DOBRY MECZ SPARTY z POGONIĄ

LO 4

BARDZO DOBRE WIDOWISKO NA RAPIDZIE…

Po meczu trener gości Radosław Orłowski mówił, że remis brałby w ciemno, więc z 3 punktów był bardzo zadowolony. Natomiast trener gości Michał Czyż był bardzo zasmucony i siedząc sam na ławce analizował jeszcze na gorąco mecz swojej drużyny. Gdy podszedłem do niego mówiąc, że był to dobry mecz jego zespołu zaczął mi wymieniać sytuacje, w których jego drużyna popełniała błędy, a szczególnie te w kryciu. I trudno się z Nim nie zgodzić, bo mimo fajnej i ambitnej gry, Spartanie właśnie przegrali przez te błędy, o których mówił trener Czyż…A Pogoń? Jeśli tydzień temu zagrała antyfutbol w meczu z Siemianowiczanką, to w meczu ze Spartą był to prawdziwy pokaz bardzo dobrego i dojrzałego futbolu. Jak widać nie tylko kobieta zmienną jest, ale i piłka również…

Po raz kolejny w pierwszej połowie sprawdziło się powiedzenie, że jeśli nie strzelisz to dostaniesz, ale po kolei…Już w 10. minucie Rafał Bielawski oddał strzał z ostrego kąta, a piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Sparty, natomiast dobitka Kamila Cisonia przeszła minimalnie obok słupka. W 29. minucie ponownie aktywny Bielawski strzela i znów minimalnie piłka przechodzi obok słupka. Jednak to chwilę potem gospodarze wychodzą na prowadzenie. Łukaszowi Todorskiemu spada piłka w polu karnym pod nogi i nie zastanawiając się uderza silnie na bramkę. Zasłonięty Marcin Dziurowicz nie zdążył zareagować i gospodarze objęli prowadzenie. Lepiej grający goście ruszają do odrabiania strat i ładnym strzałem w 38. minucie popisuje się Karol Słomski, a piłkę zmierzającą w okienko wybija bramkarz Sparty na róg. Chwilę potem Kamil Koster z 5 metrów nie trafia w piłkę. Goście odpowiadają strzałem Mateusza Gąski w 43. minucie, ale Dziurowicz jest na miejscu i ładnie broni. I w końcu bramka do szatni. Wrzutka Marcina Pieniążka w pole karne Sparty. Kilka osób mija się z piłką i piłka wpada ku zaskoczeniu wszystkich do bramki i mamy wyrównanie.

Druga połowa zaczyna się od straty piłki przez Marcina Polarza. Przejął ją Todorski, który popędził z nią przez pół boiska i uderzył obok bramkarza gości (53.min). Goście od razu wyrównują. W 59. minucie ponownie dokładna centra Pieniążka na głowę Sylwestra Starzyńskiego i mamy remis 2:2. W odpowiedzi Michał Łoboda strzela w poprzeczkę (60.min). Zamiast 3:2, robi się 2:3, bo w 72. minucie rezerwowy Pogoni Michał Gadaj tańczy z piłką w polu karnym Sparty i jest faulowany. Oczywiście za swój błąd z 53. minuty rehabilituje się etatowy wykonawca jedenastek w Pogoni Polarz i mamy wynik 2:3. Ta bramka jakby sparaliżowała piłkarzy Sparty, bo 4 minuty potem przy asyście 3 obrońców Sparty Progress Musepa strzela głową (po centrze ponownie Pieniążka) czwartą bramkę dla Pogoni. W 90. minucie oglądamy nieudaną pułapkę ofsajdową w wykonaniu defensywy gości i Todorski lobem strzela swoją 3 bramkę. Na wyrównanie brakuje czasu i Pogoń zasłużenie ogrywa Spartę i wywozi 3 punkty z Katowic.