IV: PODSUMOWANIE RUNDY - SLAVIA RUDA ŚLĄSKA

SENIORZY - IV LIGA gr.1

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ - TRENER ROBERT GĄSIOR (SLAVIA RUDA ŚLĄSKA)

Drużyna Slavii ma delikatnie lepszą pozycję wyjściową przed rundą rewanżową niż rok temu. Jednak, aby spokojnie myśleć o utrzymaniu musi zwłaszcza poprawić formę strzelecką.

Sebastian Dziedzic: Panie Trenerze, trudna runda za Wami, wiele spotkań było na styku, ale głównie błędy indywidualne zadecydowały, że zostawaliście bez trzech oczek.

Robert Gąsior: No niestety, zabrakło trochę szczęścia i koncentracji w końcówkach meczy, które powinniśmy wygrać i powinniśmy mieć przynajmniej 5 punktów więcej. Zrobiłem analizę szczegółową tej rundy i na pewno wyciągniemy wnioski w rundzie rewanżowej.

SD: Walkower z Szombierkami to idealny prezent na tą końcówkę roku, ponieważ daje Wam kontakt z drużynami wyżej, gdzie różnica punktowa jest znikoma.

RG: Na pewno te dwa punkty więcej pomogły troszkę w ligowej tabeli, aczkolwiek pamiętajmy, że w drugiej kolejce zostały nam zabrane 3 punkty z Gwarkiem Ornontowice, więc jak to mówią suma szczęścia równa się zeru...

SD: Stosunek spotkań wygrana, remis, przegrana jest w Waszym zespole bardzo podobny jeśli chodzi o mecze u siebie i na wyjazdach.

RG: Tak jak mówiłem wcześniej inaczej to powinno wyglądać, miejmy nadzieję, że w rundzie wiosennej będziemy mieli więcej szczęścia i tych punktów będzie dużo więcej.

SD: Wiosną przydałaby się lepsza forma w zdobywaniu bramek, ponieważ 19 trafień klasyfikuje Slavię w dole tej statystyki.

RG: Sytuacje były, tylko brakowało skuteczności, więc na pewno nad tym elementem gry będziemy szczególnie pracować i poprawimy nasz dorobek strzelecki.

SD: Które formacje według Pana potrzebują natychmiastowych wzmocnień?

RG: Patrząc na tabelę gołym okiem widać, że brakuje nam bramek, więc ofensywny zawodnik będzie mile widziany. Wiadomo, że w przerwie zimowej ciężko jest kogoś uprawnić do gry u nas, a potentatem finansowym też nie jesteśmy... Drużyna powoli się tworzy, więc potrzeba czasu i jestem dobrej myśli jeżeli chodzi o rundę rewanżową. Drużyny, które prowadziłem wcześniej zawsze zdobywały średnio 5 punktów więcej, więc jestem optymistą.

źródło: własne, Sebastian Dziedzic

• REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów) - DG Łosień