4 LO: PODSUMOWANIE RUNDY - TĘCZA BŁĘDÓW

SENIORZY - 4 LO KATOWICE - SOSNOWIEC

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ - TRENER MARIUSZ GRZĄBA (TĘCZA BŁĘDÓW)

W 4 grupie katowicko-sosnowieckiej ligi okręgowej drużyna Tęczy Błędów zajęła 4 miejsce. W 17 spotkaniach Tęcza zdobyła 35 punktów. Bilans bramkowy wynosi 37 bramek zdobytych i 22 straconych. Rundę jesienną podsumowuje trener Mariusz Grząba:

Runda jesienna była dla naszej nowej drużyny dużą zagadką. Okazało się, że wynik, który osiągnęła drużyna i liczba zdobytych punktów na pewno nas wszystkich cieszy, zarząd, kibiców, sponsorów. Oczywiście tych punktów mogło być więcej. Szkoda przede wszystkim straty punktów w Imielinie, Lipinach i u siebie z MK Katowice. Przyjemnością jest w Błędowie współpracować z tak oddanym zarządem, który zrobił wszystko, aby ta drużyna walczyła do końca o pozycję vice lidera tabeli. Oczywiście to przede wszystkim zasługa chłopaków, bo to oni na boisku pokazali swoje walory piłkarskie, stworzyła się fajna atmosfera w drużynie, oczywiście wyniki to też nakręcały. Mówiłem o meczach słabszych, ale były też te dobre i bardzo dobre. Uważam, że bardzo dobry mecz był z Niwką (bardzo dobrze poukładana drużyna przez Michała Chmielowskiego, szkoda, że musiał odejść, ale każdy szanujący się trener zrobiłby to samo), i mecz ze zdecydowanie najlepszą drużyna ligi Szczakowianką, gdzie do momentu czerwonej kartki prowadząc 2:0 (zasłużenie), to my graliśmy bardzo dobry mecz piłkarsko i taktycznie. Niestety w końcówce straciliśmy bramkę i mecz zakończył się tylko remisem. Nie wyszedł nam też ostatni mecz w Podlesiu i stąd też taki wynik na zakończenie. Ale chcemy iść do przodu, wiemy gdzie mamy jeszcze braki nad czym musimy popracować i wierzę, że w 2 rundzie nasza drużyna do końca będzie walczyła o podium, co byłoby bardzo dobrym wynikiem. Na pewno 2-3 zawodników wzmocni naszą drużynę i zyskamy jeszcze na jakości. Wiadome jest, że tylko jakieś fatum mogłoby zabrać awans drużynie ze Szczakowej, bo jest to drużyna, która w tym składzie personalnym byłaby w czołówce 4 ligi. Wiemy też, że w tym sezonie z naszej ligi może spaść około 8 drużyn, dlatego bardzo ważny będzie początek rundy, aby tych punktów zrobić tyle, aby nie trzeba było oglądać się za siebie. Cieszę się, że też nasze dwa boiska w Błędowie przechodzą remont i może już niedługo będziemy dysponować 2 fajnymi boiskami, co będzie z korzyścią dla naszej Akademii i drużyny seniorów. Myślę, że ci co postawili krzyżyk na Tęczy pół roku temu troszkę się zdziwili, a zrobimy wszystko żeby było jeszcze lepiej.

• REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów) - DG Łosień