IV: MATEUSZ PIĄTKOWSKI: "POTRZEBOWALIŚMY 3 PUNKTÓW"

IV LIGA gr.1
MATEUSZ PIĄTKOWSKI (POLONIA PORAJ): "POTRZEBOWALIŚMY TYCH 3 PUNKTÓW"
.

W 10 kolejce IV ligi gr.1 drużyna Polonii potrzebowała zwycięstwa by dołączyć do "grupy pościgowej" z środka tabeli. W sobotnie popołudnie jednym z jego ojców był młody pomocnik Mateusz Piątkowski. Polonia Poraj wygrała z rezerwami Rakowa 2:0. Oto co nam powiedział.

SD: Panie Mateuszu na trzy punkty czekaliście od piątej kolejki i w końcu są te trzy upragnione oczka. Wprawdzie jeszcze sporo spotkań przed Wami, ale to było spotkanie o sześć punktów, takie w którym trzeba odbić się od strefy zagrożonej spadkiem.
Mateusz Piątkowski: Tak, dokładnie jak Pan powiedział potrzebowaliśmy tych trzech punktów. Cieszy, że dobrze i konsekwentnie zagraliśmy z lokalnym rywalem.
SD: Pana bramka była bardzo ważna, bo w pierwszej połowie to Raków miał dwie poprzeczki i trochę byliście uśpieni, ale w drugiej dobre wejście i dwie minuty zadecydowały o zwycięstwie.
MP: Myślę, że pierwsza połowa była wyrównana i obie drużyny miały inne, ale jednak sytuacje. Bramka na 1-0 raz napędziła druga tym bardziej pomogła, a my już wiemy co zrobić z takim wynikiem prowadzać 2-0. Do tej pory wprawdzie w tym sezonie nie mieliśmy okazji, ale myślę że będzie coraz lepiej.
SD: Nieraz jest tak, że gdy przyjeżdżają drużyny rezerw, to pierwsze co zawodnicy i sztab patrzy w protokół, kto zszedł z pierwszej drużyny. Dziś akurat w barwach Rakowa jest sama młodzież, ale nieraz to potrafi być złudne dla motywacji.
MP: Tak, ale my wiedzieliśmy wcześniej przed meczem, że nie będzie zawodników z pierwszej drużyny, co nie zmienia faktu, że przyjechała dobra, utalentowana młodzież. Nie można zapominać, że to jest zaplecze Ekstraklasy i są to osoby z talentem.
SD: Jak Pan sądzi, skąd u Was w tym sezonie słabsza dyspozycja na wyjazdach?
MP: Tak naprawdę nie wyglądaliśmy dobrze, ani w domu, ani na wyjazdach i nie wiem czym to jest spowodowane.