A SOS: SARNÓW LEPSZY OD ŁAGISZY

A SOSNOWIEC

SARNÓW LEPSZY OD ŁAGISZY

Po dobrym, szybkim meczu dwóch drużyn z czołówki, goście z Sarnowa pokonali SKS Łagiszę 2:0. Bramki padły dopiero w drugiej połowie meczu.

W pierwszej połowie - można by stwierdzić, że oglądaliśmy piłkarskie szachy. Dużo gry w środku, mało sytuacji. Bramek nie oglądaliśmy.

Na początku drugiej połowy (48.min) zobaczyliśmy bramkę dla gości, a strzelił ją Jakub Górniak. Gospodarze chcieli szybko wyrównać, ale Sarnów mimo tego, że grał bez 8 podstawowych zawodników mądrze się bronił. Łatwiej było gościom w tym momencie wyprowadzać szybkie kontry. Po jednej z nich w idealnej sytuacji znalazł się Krzysztof Doliński (66.min), ale nie trafił z kilku metrów do pustej bramki! To co nie udało się Dolińskiemu udało się w doliczonym czasie gry Karolowi Góralowi, który sprytnym lobem trafił na 2:0. Po tej bramce dobrze prowadzący tego dnia zawody sędzia meczu Artur Grzelec zakończył to stojące na dobrym poziomie spotkanie.

Trzeba pochwalić Sarnów za konsekwentne i cierpliwe dążenie do strzelenia bramki, natomiast gospodarzy trzeba pochwalić za ładną grę, choć wiadomo, że za wrażenia artystyczne punktów się nie dostaje, to na grę Łagiszy w ostatnim czasie patrzy się z wielką przyjemnością.