GDY NIE MOŻESZ WYGRAĆ ZREMISUJ

IV liga śląska gr.1

GDY NIE MOŻESZ WYGRAĆ ZREMISUJ

Każde derby mają swój „smaczek” i tak też było podczas ósmego starcia w historii pomiędzy Przemszą Siewierz, a RKS-em Grodziec. Wprawdzie gospodarze mogli być zadowoleni ze swojej wiosennej postawy, ale trener Oklejewski mógł mieć ból głowy co do ustawienia przodu, w którym zabrakło dwóch niezwykle ważnych ogniw Łukasza Burczyka i Marcina Bóla. Ekipa rywali miała natomiast coś do udowodnienia po słabym spotkaniu ze Slavią.

W pierwszej połowie wydawało się, że na mecz przyjechali tylko gospodarze. Pod bramką Przemysława Popczyka działo się wiele, zwłaszcza po stałych fragmentach gry. Pierwszy sygnał do ataku dał Tutaj, który zacentrował w pole karne, a piłka uderzona głową przez Torę trafiła w poprzeczkę i tu pytanie czy przekroczyła linię. Niestety dla Przemszy sędziowie nie mogli skorzystać z VAR-u więc gra toczyła się dalej. Dużą różnicę robiła prawa strona gospodarzy, gdzie Sawicki przedzierał się tą częścią boiska, a najczęściej Maciej Tora próbował wykańczać te akcje. Tak też było w 21 minucie, ale w ostatniej chwili drugi z wymienionych został uprzedzony przez defensora RKS-u. Dwie minuty później pierwszą groźną akcję przeprowadzili grodźczanie, kiedy z przejętą piłką w środku pola zabrał się Krzos, uruchomił Stanisławskiego, a ten celował w krótki słupek, ale nie zaskoczył Boreckiego. Ta akcja nie pozostała bez echa, ponieważ po chwili Sawicki miał dużo miejsca i zagrał prostopadłe podanie wzdłuż pola karnego, ale nikt go nie zamknął. W 27 minucie zdawało się, że wynik musi się zmienić kiedy zawodnik Przemszy uderzał z ok. 38 metrów, a Przemysław Popczyk musiał sporo się napocić z tym strzałem. Kolejna akcja to mało, otóż przed szansą stanął Nowak, ale jak nie trafił on czysto w bramkę, wie tylko on. Jęk zawodu uniósł się również nad siewierskim stadionem tuż przed drugim kwadransem gry, kiedy Maciej Niesyto otrzymał idealne podanie i chciał założyć siatkę Popczykowi, ale ten znów stanął na wysokości zadania ratując swój zespół. W tej części po raz pierwszy i nie ostatni w tym spotkaniu RKS domagał się rzutu karnego, ale wydaje się, że tym razem niesłusznie.

Po tak zdominowanej przez podopiecznych trenera Oklejewskiego połowie, wiele osób zastanawiało się jak będzie wyglądać drugie 45 minut. Wprawdzie gospodarze zaczęli od wysokiego „C” i do tej pory nie wiadomo jak Niesyto nie wykorzystał „patelni” z 47 minuty, ale w 48 minucie wiele osób zastanawiało się czemu piłka nie trafiła na 11 metr po ewidentnym przeszkadzaniu zawodnikowi Grodźca w polu karnym. Pięć minut później dośrodkowywał Koch, a Zalewski tylko nieznacznie się pomylił. Ten sygnał do ataku w ekipie z ulicy Kijowskiej trwał dalej, a jego efekt nastąpił w 72 minucie, kiedy dośrodkowanie z prawej stronie wykończył głową obok rąk Boreckiego środkowy defensor Rafał Otwinowski. Zagrania z bocznych stref coraz bardziej zagrażały twierdzy Boreckiego, ponieważ po chwili nieznacznie pomylił się Sadowski. Widząc, że w ten sposób trudno będzie pokonać bramkarza LKS-u Damian Waśniewski próbował strzelić z dystansu, ale robinsonada golkipera była kolejną ozdobą spotkania. W 83 min. kropkę nad i chciał postawić Zalewski główkując po kolejnej wrzutce, ale ponownie obok. Kiedy zdawało się, że trzy punkty pojadą do Grodźca młody Bartosz Chwila w końcowej minucie regulaminowego czasu gry oddał strzał po ziemi dający jeden punkt swojej drużynie.

---------------------------------------------------------------------

PRZEMSZA SIEWIERZ - RKS GRODZIEC 1:1 (0:0)

0:1 Otwinowski 72 min.

1:1 Chwila 90 min.

RKS: Popczyk- Wnuk (46. Maziarz), Otwinowski, Mrozek, Błach- Waśniewski, Koch (84. Barchan), Stefański, Stanisławski (68. Sadowski)- Krzos- Zalewski

LKS: Borecki- Tora, Kapias, Boryczka (85. Piwko), Setlak- Sawicki (58. Fredyk), Bednarz (82. Wolff), Chwila, Tutaj, Niesyto- Nowak

• MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz klocków, filtrów)
  • REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów)
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne)
  • GSM - ACTIVE (naprawa telefonów, zakup akcesoriów telefonicznych)
  • SKLEP Z NAPOJAMI (na różne okolicznościowe przyjęcia - rabat dotyczy tylko napojów),

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU Z WŁAŚCICIELEM !!!

źródło: własne, Sebastian Dziedzic