"CO SŁYCHAĆ U..." - POGOŃ IMIELIN

SENIORZY - 4 LO KATOWICE - SOSNOWIEC

Wszyscy wiemy, co się obecnie dzieje w Polsce i na świecie. Postanowiliśmy zadać kilka pytań niektórym trenerom o bieżącej sytuacji. Pamiętamy również o zaległych materiałach, które są w trakcie przygotowań.

CO SŁYCHAĆ U… - POGOŃ IMIELIN

O tym co w klubie słychać powiedział nam trener Radosław Orłowski.

RS: Zapytam na początek jak zdrowie i czy w klubie wszyscy zdrowi?

RO: Jestem w kontakcie z prezesem i zawodnikami i żadna informacja o złym stanie zdrowia kogokolwiek do mnie nie dotarła.

RS: Niedawno widzieliśmy się na sparingach. Sparingi się skończyły i ...no właśnie. Wszyscy wiemy co się stało...

RO: Niestety. Jeżeli cokolwiek zaczniemy w „piłkarskiej wiośnie” to chyba tylko sparingi przed nowym sezonem. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie zadecyduje o graniu w maju i czerwcu w obliczu pandemii i braku przygotowania zawodników, co grozi kontuzjami.

RS: Jak Trener myśli - choć wiemy jak wirus się rozwija szybko i raczej to już pewne, że nie zagramy - czy wg. Trenera będzie jeszcze szansa zagrać?

RO: Jak w poprzedniej wypowiedzi sądzę, że trzeba znaleźć rozwiązanie zakończenia tego sezonu i pomyśleć o formie rozegrania nowego. Każda decyzja będzie miała zwolenników i przeciwników.

RS: Jak Trener myśli, jaką decyzję podejmie ŚZPN odnośnie rozgrywek?

RO: Według mnie powinien zakończyć sezon i dać promocje drużynom z pierwszych miejsc do lig wyżej.

RS: Niektóre kluby zrobiły transfery i mają nowych zawodników za których zapłaciły niemałe pieniądze. Większość będzie mieć umowy czy kontrakty do końca czerwca, a nie zagrają ani jednego meczu. Co w takim przypadku?

RO: To najbardziej przykra sytuacja. Nikt tych inwestycji nie zwróci. Niestety to jak w życiu, kiedy się inwestuje w jakiś biznes zawsze jest ryzyko. Być może PZPN znajdzie jakieś rozwiązanie systemowe, aby ochronić transfery zimowe. Obawiam się jednak, że ta sytuacja wprowadzi nowe rozdanie dla piłki amatorskiej. Znalezienie sponsora może być karkołomnym zadaniem i pobożnym życzeniem, patrząc w jakim stanie będzie nasza gospodarka, a miasta też niestety mogą szukać oszczędności w swoich budżetach. Okręgówka może stać się ligą w której naprawdę będą grali ludzie, którzy kochają to robić, a większe pieniądze znajdą się dopiero w ligach wyższych.

RS: Jak sobie radzą Pana piłkarze w obecnej sytuacji. Mają jakieś rozpiski indywidualne?

RO: Chłopaki trenują indywidualnie na rozpiskach, ale tylko od nich zależy jak będą to realizować. Ja wierzę, że moi zawodnicy zachowują zdrowy rozsądek i zasady bezpieczeństwa, żeby przynajmniej utrzymać formę fizyczną. Nie oszukujmy się jednak, bo po miesiącu czy półtorej zaczynamy od nowa okres przygotowawczy. W dzisiejszej sytuacji zdrowie jest wartością najwyższą.

RS: Dziękuję za rozmowę i życzę Wam dużo zdrowia.

RO: Wszystkim mówię do zobaczenia na stadionach i trzymajcie się zdrowo!!!

źródło: własne, Rafał Sacha