"CO SŁYCHAĆ U..." - MKS LĘDZINY

SENIORZY - 5 LO BIELSKO BIAŁA - TYCHY

Wszyscy wiemy, co się obecnie dzieje w Polsce i na świecie. Postanowiliśmy zadać kilka pytań niektórym trenerom o bieżącej sytuacji. Pamiętamy również o zaległych materiałach, które są w trakcie przygotowań.

CO SŁYCHAĆ U… - MKS LĘDZINY

O tym co w klubie słychać powiedział nam trener Adrian Napierała.

RS: Zapytam na początek jak zdrowie i czy w klubie wszyscy zdrowi?

AN: Ze zdrowiem wszystko ok. W klubie też nie mamy żadnych sygnałów, żeby ktoś się zakaził.

RS: Niedawno widzieliśmy się na sparingach. Sparingi się skończyły i ...no właśnie. Wszyscy wiemy co się stało...

AN: Zastała nas nowa rzeczywistość, do której musimy się dostosować.

RS: Jak Trener myśli - choć wiemy jak wirus się rozwija szybko i raczej to już pewne, że nie zagramy - czy wg. Trenera będzie jeszcze szansa zagrać?

AN: Nie widzę problemu wystartować, jeżeli ligi ze szczebla centralnego będą również grały (w ligach amatorskich jest mniej ludzi na meczach niż na szczeblu centralnym bez publiczności), oczywiście jeżeli będzie zielone światło od Ministra Zdrowia i rządu.

RS: Jak Trener myśli, jaką decyzję podejmie ŚZPN odnośnie rozgrywek?

AN: Prezesów Związków czekają trudne decyzje co do spadków i awansów (wszystkim się nie dogodzi). Osobiście nie wyobrażam sobie anulowania lig (bez spadków i awansów), ponieważ niektóre kluby poniosły jakieś koszta i nie może to iść w niepamięć od tak. Uważam również, że nas jako Trenerów (jeżeli / oby wystartujemy i przyszło by nam grać co 3 dni), czekał by nie lada sprawdzian i weryfikacja, kto jest Trenerem, a kto statystą przy ławce.

RS: Niektóre kluby zrobiły transfery i mają nowych zawodników za których zapłaciły niemałe pieniądze. Większość będzie mieć umowy czy kontrakty do końca czerwca, a nie zagrają ani jednego meczu. Co w takim przypadku?

AN: Dlatego jestem za tym, żeby grac nawet w lipcu i mieć krótką przerwę przed następnym startem ligi. Karty amatorów musiały by być przedłużone do końca rozgrywek. Prezesów klubów czekałyby trudne rozmowy wewnętrzne, ale tu jest pole do popisu dla nich i również weryfikacja kto jest Prezesem, a kto prezesem!

RS: Jak sobie radzą Pana piłkarze w obecnej sytuacji. Mają jakieś rozpiski indywidualne?

AN: Zawodnicy MKS Lędziny mają trenować indywidualnie i dbać o siebie. Nie mamy możliwości monitorowania indywidualnego zawodnika, dlatego wszystko opiera się na zaufaniu. W okresie świąteczno-noworocznym mamy podobną sytuacje - 2,5 miesiąca wolnego .Po powrocie tydzień treningu i zespoły grają już sparingi i nikt nie narzeka.

RS: Dziękuję za rozmowę i życzę Wam dużo zdrowia.

AN: Wzajemnie. Dziękuję za rozmowę.

źródło: własne, Rafał Sacha