"CO SŁYCHAĆ U..." - LKS ŻYGLIN

SENIORZY - A BYTOM

Wszyscy wiemy, co się obecnie dzieje w Polsce i na świecie. Postanowiliśmy zadać kilka pytań niektórym trenerom o bieżącej sytuacji. Pamiętamy również o zaległych materiałach, które są w trakcie przygotowań.

CO SŁYCHAĆ U… - LKS ŻYGLIN

O tym co w klubie słychać powiedział nam trener Sebastian Żak.

RS: Zapytam na początek jak zdrowie i czy w klubie wszyscy zdrowi?

SŻ: Dziękuję, zdrówko na tą chwilę dopisuje. Z tego co wiem wszyscy w klubie zdrowi i oby tak zostało. Oby wszyscy ten trudny czas przetrwali, byśmy za jakiś czas mogli wrócić do naszych małych przyjemności.

RS: Niedawno widzieliśmy się na sparingach. Sparingi się skończyły i ...no właśnie. Wszyscy wiemy co się stało...

SŻ: Sparingi były optymistyczne, coś fajnego zaczęło się tworzyć, już byliśmy na ostatniej prostej jednak życie postanowiło napisać inną historię. Jeszcze nie było decyzji związku i władz gdy dla dobra ogółu przestaliśmy trenować. Z perspektywy czasu to słuszna decyzja. Piłka nożna to na tym poziomie piękne hobby. Możliwość odreagowania po pracy, ale są ważniejsze sprawy. I taki czas nastał. Każdy musi rozegrać swój "mecz" o dużo ważniejsze cele.

RS: Jak Trener myśli - choć wiemy jak wirus się rozwija szybko i raczej to już pewne, że nie zagramy - czy wg. Trenera będzie jeszcze szansa zagrać?

SŻ: Dla mnie ta runda już się zakończyła. Po takiej przerwie jaką będziemy mieć, próba tworzenia czegoś na siłę nie ma nic wspólnego ze zdrowiem i zdrowym rozsądkiem.

RS: Jak Trener myśli, jaką decyzję podejmie ŚZPN odnośnie rozgrywek?

SŻ: Trudne decyzje przed nimi, bo ile osób to tyle pomysłów. Ja poparłem wniosek, by awansowały drużyny, które znajdują się na pozycjach premiowanych, bez spadków. Nasza liga i tak jest za mała, więc wyrówna się liczba drużyn. Ale drużyny, które są po jesieni bliżej czuba tabeli pewnie mają inne zdanie.

RS: Niektóre kluby zrobiły transfery i mają nowych zawodników za których zapłaciły niemałe pieniądze. Większość będzie mieć umowy czy kontrakty do końca czerwca, a nie zagrają ani jednego meczu. Co w takim przypadku?

SŻ: Każda decyzja będzie miała zwolenników i przeciwników. My jesteśmy tak pół na pół. Część już załatwionych, część w zawieszeniu. Nie na wszystko mamy wpływ i wszystkim dobrze nie zrobimy. Koniec sezonu rozpocznie nowe okienko transferowe. Co za tym idzie zaczynamy od nowa, a kiedy nastąpi taka decyzja, to już osobna historia. Wydaje mi się większym problemem to, że dużo amatorskich klubów po takich doświadczeniach będzie miało problem zebrać zawodników, nie mówiąc już o sponsorach. Czeka nas trudny czas.

RS: Jak sobie radzą Pana piłkarze w obecnej sytuacji. Mają jakieś rozpiski indywidualne?

SŻ: Jedyną rzeczą, o której teraz mają myśleć to zdrowie swoje i swoich najbliższych. Nic innego teraz się nie liczy. Ludzie, którzy się ruszają całe życie zawsze znajdą swój sposób na podtrzymanie i trening. Nawet w domu.

RS: Dziękuję za rozmowę i życzę Wam dużo zdrowia.

SŻ: Dziękuję za rozmowę. Pozdrawiam życząc wszystkim zdrówka. Do zobaczenia.

źródło: własne, Rafał Sacha