4 LO: KP SARNÓW GOTOWY NA OKRĘGÓWKĘ

SENIORZY - 4 LO

SARNÓW GOTOWY NA LIGĘ...

Kolejny raport treningowy. Tym razem zaglądamy do Sarnowa. Kilka informacji udzielił nam Pan Prezes Dominik Rychlewski i trener Grzegorz Żak:

Dominik Rychlewski (Prezes): "Cieszymy się z awansu, lecz do pełni szczęścia zabrakło sportowej satysfakcji. Mówię tutaj o nietypowej sytuacji, która nie pozwoliła wywalczyć nam premiowanego miejsca na zielonej murawie. Okoliczności każdy zna. Rozmawiając z zawodnikami i Grześkiem, przypominam jednak wszystkim o poprzednich sezonach bodajże 4 kolejnych, w których to regularnie ocieraliśmy się o miejsca premiowane promocją do wyższej ligi. Zwłaszcza rozgrywki z zeszłego sezonu, w których to zajęliśmy 2 miejsce. Niestety decyzja była nieodwołalna! Awans uzyskał jeden zespół Niw Brudzowice. Jeżeli chodzi o kwestie organizacyjne to myślę, ze sportowo i logistycznie okręgówka na ten moment jest dla naszego klubu ligą idealną. Mamy nowy budynek klubowy, murawę itd. Finansowa stabilizacja też pozwala myśleć optymistycznie. Tutaj podziękowania dla naszych partnerów, którzy bezinteresownie wspierają naszą drużynę i właściwie dzięki nim istniejemy w takiej formie, regularnie podnosząc poziomy sportowy i logistyczny. Chcemy dalej iść tą drogą, a ten przeskok do wyższej ligi to dla nas impuls do działania. Będziemy promować naszą gminę właściwie na poziomie wojewódzkim i chcemy wypaść jak najlepiej. 22 zespoły gwarantują nam i kibicom przychodzącym licznie na mecze dużo emocji. Drużyny Podlesianki, Błędowa, Brudzowic, Wojkowic, GKS Katowice czy Zagłębia Sosnowiec i jeszcze kilku klubów to futbol na wysokim poziomie. To to w czym chcemy brać udział! Kibice na naszym stadionie teraz będą mogli oglądać wielu piłkarzy, którzy w przeszłości grali na boiskach wyższych lig. Wszystko zapowiada się naprawdę emocjonująco. Ja jestem optymistą i myślę, że po tych wszystkich latach nauki dojrzeliśmy i podołamy wyzwaniu. Już czekamy z niecierpliwością."

Rafał Sacha: Jak Pan skomentuje okoliczności awansu?

Grzegorz Żak (Trener): Awans, który osiągnęliśmy odbył się na pewno w bardzo niespotykanych okolicznościach, których nikt nie był wstanie przewidzieć, dlatego też rozwiązania końcowe nie wszystkich zadowoliły. Szkoda, że nie mogliśmy wywalczyć awansu bezpośrednio na boisku, bo wtedy na pewno smakował by całkiem inaczej. Z drugiej strony można powiedzieć, że suma szczęścia równa się zero, ponieważ w poprzednim sezonie zajęliśmy drugie miejsce, ale ze względu na reorganizację nie dane nam było cieszyć się z awansu.

RS: Czy jesteście sportowo gotowi na okręgówkę?

GŻ: Myślę, że jak spojrzymy na kilka poprzednich sezonów to zobaczymy, że nasza drużyna zawsze kończyła rozgrywki w czubie tabeli co świadczy, że nasz poziom sportowy jest na takim poziomie, który pozwala z powodzeniem rywalizować w lidze okręgowej.
RS: Czy ktoś wzmocni drużynę?
GŻ: Nasza kadra jest bardzo szeroka, dodatkowo wracają zawodnicy po kontuzjach, a także z wyjazdów zagranicznych i to na pewno będą to wzmocnienia, ale oczywiście nie zamykamy przed nikim drzwi i jeżeli pojawi się wartościowy zawodnik to na pewno rozważymy jego przydatność do drużyny.
RS: Wasza 4 grupa będzie bardzo mocna. Jak Pan myśli, na którym miejscu orientacyjnie skończycie?
GŻ: Zgadza się, liga okręgowa Katowice-Sosnowiec to chyba jedna z mocniejszych okręgówek w naszym kraju, ale to dobrze, bo tylko grając z najlepszymi można się rozwijać i podnosić swoje umiejętności. W każdym meczu będziemy grali o trzy punkty, a na koniec tabela pokaże jakie miejsce zajmiemy.

źródło: własne, Rafał Sacha

• CHEERS - 15% zniżki na SUPLEMENTY (kliknij pod linkhttp://m.pogonimielin.futbolowo.pl/news/3167568)