1 LO: PODSUMOWANIE RUNDY: ORZEŁ MIEDARY

SENIORZY - 1 LO "ZINA" BYTOM

PODSUMOWANIE RUNDY: ADAM KRZĘCIESA - ORZEŁ MIEDARY

Kontynuujemy podsumowania rundy. Kolejnym klubem jest Orzeł Miedary. Rundę podsumowuje trener Adam Krzęciesa.

Zapraszamy wszystkich chętnych trenerów do wysłania swojego podsumowania na naszą skrzynkę pocztową: lokalnapilka@wp.pl

Sebastian Dziedzic: Panie Trenerze, osiągnęliście najlepszy wynik w grupach LO, co było głównym czynnikiem tego rezultatu?
Adam Krzęciesa: Udało się wygrać wszystkie mecze, co na żadnym poziomie nie jest łatwe, dlatego chłopakom należą się wielkie brawa za to, co zrobili. Czynników, które się na to złożyły jest wiele, ale najważniejsza jest jakość piłkarska, zaangażowanie i świetna atmosfera. Frekwencja na treningach jest praktycznie 100%, a kadra liczy 22 zawodników, którzy swoim zaangażowaniem w treningi podnoszą poziom tej drużyny. Każdy jest zawsze gotowy do gry i na każdego można liczyć. Liczby w tym sezonie mamy fenomenalne, bo do tego, że wygraliśmy wszystko to liczba bramek robi wrażenie. 85 strzelonych w 16 spotkaniach daje średnią ponad 5 bramek. W tym miejscu trzeba podkreślić, że na tą ilość pracuje cała drużyna, a nie tylko Ci, którzy kończą akcje. Jeszcze raz czapki z głów przed chłopakami za taki wynik. Jestem dumny i wdzięczny im, że mogę firmować to swoim nazwiskiem.
SD: Wasza zwycięska passa trwa nie tylko w tym sezonie, ale i w poprzednim. Czy ciężko jest zmobilizować zawodników przy tak dobrym wyniku?
AK: Passa trwa i niech trwa jeszcze długo…Czy ciężko zmobilizować chłopaków? Raczej nie, bo każdy z Nich jest świadomy celu, jaki mamy przed oczami cały czas. To Nas napędza, a Oni wiedzą, że nie można nikogo lekceważyć. Pokora to jest coś, czego uczy piłka. Trzeba wiedzieć ile się znaczy, ale szanować przeciwnika i mieć w sobie dużo pokory. Pracowitość mają we krwi, więc jestem dobrej myśli.
SD: Buduje Pan ten zespół od dłuższego czasu, w lato udało się pozyskać kolejnych zawodników, którzy okazali się nie uzupełnieniami, a wzmocnieniami. Czy w zimę jeszcze ktoś dołączy?
AK: Jest to mój 5 sezon w Miedarach i dzięki zaufaniu Prezesa Gackiego dalej tam jestem. Dogadujemy się świetnie, bo to bardzo dobry człowiek. Zresztą trzeba wspomnieć, że gdyby nie Prezes i jego rodzina to nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym teraz jesteśmy. Od ponad roku mam taki komfort, że wybieram zawodników, których chce i którzy według mojej opinii pasują do koncepcji gry i szatni. Na ten czas moje wybory są dobre… Mamy szeroką, dobrą kadrę ludzi, którzy się świetnie dogadują, więc najbardziej zależy mi, żeby wszyscy zostali w klubie. To będzie Nasze największe wzmocnienie.
SD: W grupie mistrzowskiej czeka Was wiele ciężkich spotkań m.in z rezerwami Piasta, które wzmocnione są byłymi ligowcami, jak chcecie awansować do 4 ligi?
AK: Awansować można tylko w jeden sposób wygrywając i zdobywając więcej punktów niż inne drużyny w tej grupie. Jeśli utrzymamy jakość Naszej gry i dynamikę akcji na takim poziomie jak w tej rundzie to będziemy groźni. Nie będzie łatwo, bo Piast II Gliwice pewnie też będzie wygrywał, bo to w końcu rezerwy drużyny ekstraklasowej. Jeśli porównać Nas z Nimi, jeśli chodzi o organizację, infrastrukturę, ilość osób zaangażowanych w klub, możliwości to nie mamy szans. Na szczęście piłka tak nie działa i wszystko zweryfikuje boisko. Reszta drużyn też będzie mocna, więc cała zabawa i granie zaczyna się na wiosnę od początku. Presja pewnie będzie skoro odnieśliśmy same zwycięstwa,  a ja mam nadzieję, że sobie poradzimy z Nią. Presja jest przywilejem najlepszych. Jeśli dalej będziemy drużyną pełną pasji, wdzięczności sobie nawzajem, że możemy być razem, jakości piłkarskiej i ciężkiej pracy to jestem dobrej myśli.

źródło: własne, Sebastian Dziedzic

foto: lokalnapilka.pl