SPARING: CZARNI SOSNOWIEC - PRZEMSZA OKRADZIONÓW

SENIORZY

B klasa kontra A klasa...

W niedzielne popołudnie doszło do sparingu B klasowych Czarnych Sosnowiec, które od tego sezonu się reaktywują, kontra A klasowa Przemsza Okradzionów.

Piękna pogoda przyciągnęła na Stadion przy Mireckiego w Sosnowcu w niedzielne popołudnie ponad 100 kibiców. Pierwsza połowa pod wyraźne dyktando gospodarzy, którzy stworzyli sobie wiele sytuacji do zdobycia bramek, a przy stanie 0-0 niestrzelony rzut karny tylko dodał im animuszu, skutkiem czego bramkarz Przemszy kapitulował trzykrotnie. Na drugą połowę goście wyszli bardzo zmobilizowani i szybko zdobyli bramkę jednak nie poszli za ciosem, klarownych sytuacji nie było już zbyt wiele po żadnej ze stron. Mogły mieć na to wpływ liczne zmiany, których dokonywali trenerzy chcąc dać pograć jak największej liczbie zawodników. W końcówce oba zespoły ożywiły się, co zaowocowało dwoma bramkami. Najpierw na 4-1 bardzo dobrze dysponowanego Zudina kompletującego hat-tricka i z rzutu karnego dla gości,  po którym sędzia Henryk Kurek odgwizdał koniec meczu.
.
Opinie trenerskie po meczu:
Sławek Chodor (trener Czarnych): Jesteśmy na innym etapie przygotowań niż Przemsza, oni już za tydzień ruszają, my musimy jeszcze poczekać. Na pewno mamy w nogach ciężkie treningi, dopiero teraz będziemy schodzić z obciążeń, jednak na tak przygotowanej murawie o wszystkim się zapomina. W pierwszej połowie, chyba zaskoczyliśmy Przemszę i różnica klas rozgrywkowych nie była widoczna, wręcz przeciwnie, przy większym szczęściu i dokładności mogliśmy się pokusić o kolejne bramki, a skończyło się tylko 3:0. Kadra naszej drużyny jest liczna i postanowiliśmy już do 60 minuty wymienić  9 zawodników. Siłą rzeczy nie jest łatwo wejść i od razu idealnie wkomponować się w grę. Jednak generalnie, wszystkich można pochwalić, za wolę walki, ambicje, co przy 30 stopniach na pełnym słońcu nie jest takie oczywiste. Cieszy zrozumienie młodszych zawodników ze starszymi, każdy stara się pomagać. Chcemy stworzyć coś fajnego, a nie jest łatwo zacząć od zera. Duże uznanie tutaj dla Prezesa Babloka za optymalną organizacje. Po tym sparingu nie popadamy jednak w samozachwyt, jeszcze dużo pracy przed nami, czekamy z niecierpliwością na pierwszą kolejkę ligową.
.
Kamil Piętka (trener Przemszy): Był to ostatni nasz mecz kontrolny przed inauguracją sezonu. Co do samego sparingu wynik jest drugorzędną sprawą, natomiast gra w tym meczu również dużo zostawiała do życzenia, Pierwsza połowa bardzo słaba w naszym wykonaniu, druga lepsza chociaż dużo rzeczy jest do poprawy. Dla nas najważniejszy jest niedzielny mecz z Ząbkowicami. Każdy słyszy i wie, że zrobili bardzo duże wzmocnienia i są głównym kandydatem do awansu. Dlatego wszystkich kibiców zapraszam na mecz, bo szykuje się ciekawe widowisko, natomiast drużynie Czarnych życzę powodzenia i awansu !!!