PODSUMOWANIE RUNDY - AKS MIKOŁÓW

LO 1 Katowice

AKS Mikołów po rundzie jesiennej zajmuje 1 miejsce. Po 15 spotkaniach liczba zdobytych punktów wynosi 37. 12 wygranych, 1 remis i 2 porażki. Oto podsumowanie rundy przez trenera:

Marcin Molek: Podsumowując rundę wszyscy są zadowoleni w klubie z 1 miejsca, z wyniku jaki udało się osiągnąć. Oczekiwania kibiców, ludzi związanych z Mikołowem były przed sezonem bardzo wysokie. Starałem się tonować te zapędy jak tylko mogłem. Trzeba pamiętać iż zespól opuściło kilku zawodników, którzy grali w podstawowej 11. Krótki okres przygotowawczy, rozegrane sparingi i problemy z pozyskaniem zawodników nie napawały optymizmem. Mieliśmy problemy z obsadą bramki, kłopoty z linią obrony jak i z napastnikiem. Nikt nie spodziewał się, że tak rozpoczniemy. Na pewno zespół poczuł się mocny po pierwszym wygranym meczu, gdzie do 60 minuty przegrywaliśmy na trudnym terenie Wyzwolenia.To pozwoliło uwierzyć chłopakom w swoje możliwości i do jeszcze lepszej pracy na treningach. 12 wygranych 2 porażki i 1 remis mówią same za siebie. Cieszy na pewno najmniejsza liczba straconych goli w lidze, a co za tym idzie dobra gra defensywna. Jeśli chodzi o strzelone gole również jesteśmy w czołówce. Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas zdecydowanie trudniejsza runda. Szczególnie na początku, kiedy będziemy wychodzić na boisko jako lider. Czeka nas zapewne jeszcze dużo pracy, aby wyeliminować błędy, a doskonalić to co funkcjonuje dobrze. Słowa uznania dla całej drużyny, bo były momenty, gdzie nie było łatwo, dla działaczy i kibiców, którzy byli z nami w mniejszej lub większej ilości. Z okazji zbliżającego się Nowego Roku, życzę wszystkim drużynom samych wygranych, a nam w Mikołowie tego, ażeby układ tabeli z jesieni był taki sam na koniec rundy wiosennej.