PIOTR PIERŚCIONEK: "ZMIENIAMY STRUKTURĘ ZESPOŁU"

IV LIGA gr.1

Beniaminek z Dąbrowy Górniczej zajął wysokie miejsce po awansie do IV ligi. Klub zmienia jednak wizję drużyny i coraz bardziej będzie ją opierał na młodzieży. Oto co nam powiedział trener Unii Piotr Pierścionek:

W gruncie rzeczy zaczęliśmy przygotowania zgodnie z planem, choć na pewno pogoda je torpeduje. Konstruujemy ekipę na przyszłą rundę i chcemy do drużyny wprowadzać zawodników z rocznika 2002 i 2003. Czekamy na czasy, w których w zajęciach pierwszej drużyny będzie uczestniczyło 10-11 zawodników z drużyny juniorów. Wyniki sparingów nie są dla nas istotne, a każdym z nich nasza gra powinna wyglądać lepiej. Na chwilę obecną Zarząd zrezygnował z usług czterech zawodników, Paweł Cygnar został trenerem Szczakowianki, Wierzba i Knapik prawdopodobnie będą występowali w MKS-ie Trzebinia, a Kruczek szuka klubu. Mamy mocną grupę 13-14 zawodników i choć w grupie tej brakowało typowej dziewiątki to już pracujemy nad tym żeby sprowadzić takiego zawodnika i wystąpił on już w drugim sparingu z nami. Dodatkowym jego atutem jest to że jest młodzieżowcem.

W sobotnim sparingu wystąpiło w drugiej połowie aż dziewięciu młodzieżowców. Za chwilę może dojść do takiej sytuacji, że klubów nie będzie stać na tak drogich zawodników, dlatego chcemy wychodzić przeciwko temu ogrywając młodzież przez co jesteśmy wysoko w Pro Junior System. Szukamy jeszcze nowych zawodników. Wiosną chcemy jak najszybciej utrzymać ligę i im szybciej to zrobimy tym szybciej będziemy w meczach o stawkę wprowadzać młodzież.

W 1 sparingu Unia Strzemieszyce przegrała z Rekordem Bielsko Biała  2:7.

źródło:  własne, SD