PAWEŁ CYGNAR: "DOCIERAJĄ DO NAS SYGNAŁY O WZMOCNIENIACH RYWALI"

LO 4

PAWEŁ CYGNAR - DOCIERAJĄ DO NAS SYGNAŁY O WZMOCNIENIACH RYWALI

Szczakowianka chciała jak najszybciej wrócić do czwartej ligi, ale w poprzednim sezonie ten cel jeszcze nie został osiągnięty. W międzyczasie wybrano nowy Zarząd, a przeprowadzone transfery udowadniają, że gra o wyższą ligę pozostaje niezmienna.

Sebastian Dziedzic: Panie Trenerze przed Wami kolejny sezon, w którym jesteście upatrywani za jednego z kandydatów do awansu, cel się nie zmienił?

Paweł Cygnar: Na pewno będziemy chcieli się liczyć w walce o awans, jak i liczyć w tej lidze. Docierają do nas sygnały o wzmocnieniach rywali, również zawodnikami z ciekawą przeszłością, którzy wzmocnią poziom tej ligi.

SD: W tej grupie jesteście również Wy, choćby przez takie nazwiska jak Marcin Smarzyński, czy Grzegorz Fonfara.

PC: Na pewno Ci zawodnicy wzmocnią nasz skład, a ich doświadczenie będzie bardzo przydatne na boisku w walce o punkty, ale i na treningach, gdzie przyglądają się im nasi młodzi zawodnicy. Trzeba pamiętać też o Bartku Chwalibogowskim, cała ta trójka bardzo trafnie dociera do młodzieży, którą mamy w zespole. Są z nami nawet zawodnicy z rocznika 2003 to dla nich cenne doświadczenie.

SD: Każde okienko transferowe to czas, gdy ktoś przychodzi i odchodzi. W Szczakowiance też doszło do kilku zmian kadrowych.

PC: Do sumy wzmocnień trzeba zaliczyć pozyskanie Igora Szopy od naszego rywala z Wojkowic, doświadczonego Mateusza Śliwy z Gwarka Tarnowskie Góry i Cichonia z Tęczy Błędów. Do tego dołącza młodzież Maciej Kurzawa i Jakub Szczechla, oraz Piotr Klepka z niższej ligi. W sumie strat wpisujemy Dawida Frąckowiaka, który wybrał drogę grającego trenera, Adama Seilera, który wybrał ofertę lepszą dla niego logistycznie (Slavia Ruda Śl.), Michała Wojciechowskiego oraz Maćka Kruczka, która zagra w beniaminku z Brudzowic. Podsumowując rotacje w składach są zawsze i to jest nieodmienne dla piłki.

SD: Czwarta grupa nabiera nowego kształtu, gdzie dołączą do niej drużyny z Katowic, a i z podokręgu Sosnowiec będzie kilka silnych drużyn. W której z nich upatruje Pan głównego rywala?

PC: Liga na pewno będzie ciekawa, według mnie silna będzie Podlesianka, standardowo Wojkowice, dużo zmian też jest w Błędowie i zobaczymy jak „wypali” ten projekt. Zawsze dużą niewiadomą są beniaminkowie, którzy lubią zaskoczyć na początku. Myślę, że pięć, sześć kolejek pokaże jak będą się rozkładać siły w lidze.

SD: Zakończyliście już sparingi, czy jest Pan usatysfakcjonowany z przebiegu przygotowań?

PC: Tak, rozegraliśmy już ostatni sparing i uważam, że założenia zostały przez nas zrealizowane. Może pierwszy tydzień mógł wyglądać lepiej, ponieważ mieliśmy problem z boiskiem, ale później wszystko wróciło na odpowiednie tory. Podsumowując rozegraliśmy pięć sparingów również z klubami z wyższych lig, gdzie pracowaliśmy nad elementami do poprawy, plus zgraniem zespołu z uwagi na nowe twarze. Teraz myślami jesteśmy już przy pierwszym meczu o punkty.

SD: Dziękuję za rozmowę.

źródło: własne, Sebastian Dziedzic

• MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów)
  • REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów)