LO4: PIASKI WALCZYŁY, ALE PRZEGRAŁY...(FILMY)

LO 4

DOŚWIADCZENIE CYKLONU WZIĘŁO GÓRĘ…

Po ostatniej porażce ze Szczakowianką piłkarze Mateusza Mańdoka przyjechali do Czeladzi tylko po 3 punkty. Inny scenariusz nie wchodził w rachubę. Gospodarze natomiast po srogim laniu w Rudzie Śląskiej chcieli zaprezentować się z dobrej strony i urwać punkty faworytowi z Rogoźnika…

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga gości, którzy urządzili sobie festiwal nieskuteczności. Dopiero w 32. minucie Dawid Rewers pokonał – super broniącego w tym dniu w swoim pierwszym meczu seniorskim Miłosza Szczyrbę. Niedługo potem zawodnik gości (były gracz Piasków) Sebastian Sarzała ukarany został czerwoną kartką za faul na zawodniku gospodarzy, który wychodził na czystą pozycje.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił za bardzo. Goście mimo, tego, że grali w osłabieniu stwarzali wciąż sobie sytuacje, ale wiadomo, że jak nie strzelasz to dostajesz…W 72. minucie jedna z nielicznych kontr gospodarzy zakończyła się bramką (Kamil Piotrowski). Przy wyniku 1:1 goście dalej atakowali i w końcu w 81. minucie Michał Woźniak dał prowadzenie gościom. W końcówce spotkania jeszcze goście mieli rzut karny, który na bramkę zamienił Mateusz Gruszka (89.min).

Wygrana gości zasłużona, ale musieli się dosyć napracować. Na pochwałę zasługuje gra gospodarzy, którzy zostawili masę zdrowia i serca na boisku.