IV: RKS WYKORZYSTAŁ "WIELBŁĄDY" SLAVII

IV LIGA gr.1

SKRZĘTNIE WYKORZYSTALI "WIELBŁĄDY" SLAVII

Podrażniona walkowerem drużyna Slavii chciała wrócić szybko na zwycięskie tory i dominowała w pierwszych 45 minutach, a sam Barteczko powinien zaliczyć hattricka. Po gwizdku wznawiającym grę, RKS coraz bardziej dochodził do głosu i dominował na boisku, ale przy zdobytych bramkach głównie nie popisali się zawodnicy Slavii.

Obydwa zespoły mogły przed meczem czuć się lekko sfrustrowane. RKS miał za sobą trzy wyjazdowe porażki, a Slavia do nie dawna lider, w wyniku braku gry przez kilka minut z drugim młodzieżowcem, straciła trzy punkty zdobyte w Ornontowicach. Wszyscy spodziewali się ciekawego widowiska i już od pierwszych sekund takie mogło być, bo w pierwszej akcji Barteczko ostemplował poprzeczkę. W 10 minucie rzut rożny wykonywał Bochenek piłka wróciła do niego, po czym zagrał ją ponownie w środek pola karnego, gdzie w zamieszaniu trafiła do Barana, który zdecydował się na strzał, ale Wujec wyręczył Strąka. Chwilę później piłka minęła głowę Otwinowskiego, a w idealnej sytuacji znalazł się Barteczko, który jednak za dużo przekładał i nie dał prowadzenia drużynie. W 20 minucie Skorupa dostał piłkę na nogę i uderzał mocno, lecz delikatnie niecelnie. Za tą akcję chciał się zrewanżować Stanisławski, który zszedł z piłką pod linię końcową i wyłożył ją do pola karnego jednak strzał kolegi z zespołu został przyblokowany, a upadający defensor dotknął piłki ręką, bez konsekwencji. Tuż przed drugim kwadransem znów szanse miał Barteczko, ale otrzymując idealne podanie z lewej strony nie poczekał, aż Popczyk podejmie interwencje przez co strzelił prosto w jego rękawice. Aż trudno było uwierzyć, że ta sytuacja nie skończyła się bramką. W końcu jednak ujrzeliśmy piłkę w sieci, kiedy w 38 minucie Polak w sprinterskim tempie pognał prawą stroną i zagrał w pole karne, gdzie Popczyk jeszcze dotknął piłki, ale nabiegający na długim słupku Skorupa pewnie umieścił ją w siatce.

Trener Kubisa musiał zareagować i zdjął nie stwarzającego zagrożenia pod bramką gości Nowaka, jednocześnie zmieniając pozycję innym zawodnikom. Efekt było widać bardzo szybko, bo grodźczanie coraz częściej przebywali na drugiej połowie, a bramka wisiała w powietrzu. Idealnie w 60 minucie gry swoją szansę miała Slavia, ale piłka dotknęła ręki zawodnika i szansa zmieniła się w rzut wolny. W 68 minucie powinno być 1:1, kiedy Stanisławski idealnie przegrał stronę do Barana, który uderzał lewą nogą, ale nie wiedzieć jak nad. W 71 min. Rejmanowski wygrał pojedynek na lewej stronie, a silne uderzenie sparował Popczyk, widząc nadbiegających rywali pomocy bramkarzowi udzielił Otwinowski wybijając piłkę. W 75 minucie było 1:1, Baran podał do lewej, do wprowadzonego wcześniej Maziarza, a ten huknął po długim. Jeszcze nie ochłonęliśmy po tej bramce, a wielbłąda popełnili środkowi obrońcy z rusy Śląskiej przypatrując się jak Waśniewski ładnym lobem umieszcza piłkę obok słupka i rąk wyciągniętego jak struna Strąka. Kolejna z ciekawych sytuacji ponownie zakończyła się bramką, z tym, że było to już po 80 minucie. Tym razem przedwcześnie w Mikołaja wcielił się środkowy pomocnik gości podając do wprowadzonego przed sekundami Podstawy, ten jak rutyniarz poszedł na bramkę i pod rękami Strąka ustalił wynik.

Na opinie pomeczowe zapraszamy do środowego OPM.