A SOS: ŁAGISZA PUNKTUJE PRECZÓW

A SOSNOWIEC

WYGRAŁA SKUTECZNIEJSZA DRUŻYNA

Deszcz, który zaczął padać przed meczem, lepiej podziałał na gospodarzy, którzy od pierwszych minut przeważali w meczu z Preczowem. Już w 8. minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kamil Zimoląg. Zrehabilitował się chwilę potem, kiedy oddał strzał z około 30 metrów. Bramkarz gości nie miał szans na obronę i musiał wyciągać piłkę z bramki. Goście odpowiedzieli ładnym strzałem Sławomira Madeja, na posterunku był jednak niezawodny (nasuwa się pytanie: czy kiedyś był moment kiedy zawiódł? Odpowiadamy: Nie, odkąd oglądamy w akcji Poradę, to nigdy nie zawiódł – bo nigdy nie schodzi poniżej swojego wysokiego poziomu !) tego dnia bramkarz Łagiszy Bartłomiej Porada. W 28. minucie po wrzutce w pole karne, nie był pilnowany na 5 metrze Marcin Musiał i głową zdobył bramkę dla gości. Remisem kończy się pierwsza deszczowa połowa…

Na początku drugiej połowy oglądaliśmy przełomowy moment meczu, bo kto wie jakim wynikiem skończył by się mecz, gdyby dwa razy zamiast w poprzeczkę, trafili do siatki gospodarzy piłkarze z Preczowa (z wolnego Ariel Afeltowicz 47.min i Emil Gimzia w 55.min). A tak, to w 63. minucie gospodarze zdobyli drugą bramkę. Ładną główką popisał się Daniel Gajda i bramkarz gości nie miał szans na paradę. W 71. minucie było już 3:1. Gospodarze wykonywali rzut wolny z okolicy narożnika pola karnego, może troszkę dalej. Do piłki podszedł Artur Szastak i zacentrował na długi słupek. Do piłki nikt nie doszedł i ta zatrzymała się dopiero w siatce gości. W 75. minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystuje Klaudiusz Kułaga. W 80. minucie precyzyjny strzał Mateusza Bobrowicza w fenomenalny sposób broni Porada. W 82. minucie swój dobry występ podkreśla bramką Kułaga, który wygrywa pojedynek sam na sam z Płoskonką i mamy 4:1. Wynik się już nie zmienia i gospodarze inkasują komplet 3 punktów.