IV: PIOTR PIERŚCIONEK : CHCEMY GRAĆ O ZWYCIĘSTWO W KAŻDYM MECZU

IV LIGA gr.1

UNIA DĄBROWA GÓRNICZA

Poprzedni sezon był bardzo udany dla piłkarzy Piotra Pierścionka. Już za kilka godzin rozpocznie się nowy. Jaki będzie teraz? Zobaczymy za jakiś czas...O przygotowaniach opowie nam sam trener Unii Piotr Pierścionek:

RS: Jest Pan zadowolony z okresu przygotowawczego do tego nadchodzącego sezonu?

Piotr Pierścionek: Z tego okresu tak. Zespół wykonał ogrom pracy objętościowej i jakościowej. Nie przekładało się to na wyniki meczów sparingowych, ale nie przywiązuje wagi do wyników sparingów, bo w zimie na 10 czy 12 sparingów przegraliśmy 90 procent, wygraliśmy jeden lub dwa, także wyniki były słabe, ale praca którą zespół wykonał była bardzo dobra. Zakończyliśmy ten ogrom pracy w meczu z Chełmkiem i w tym meczu wyglądaliśmy bardzo słabo fizycznie, teraz już trochę inaczej pracujemy i zespół w meczu z Pogonią Imielin był w dyspozycji fizycznej na innym poziomie. Reasumując jestem zadowolony. Wykrystalizowała się powoli kadra i teraz są rozmowy między klubami odnośnie pozyskania zawodników. Sportowo zostali zweryfikowani Ci zawodnicy i teraz został nam ostatni tydzień, żeby załatwić tych graczy.

RS: W poprzednim sezonie było bardzo dobre trzecie miejsce. Jaki cel dajecie sobie z działaczami i piłkarzami na ten sezon?

PP: Chcemy grać o zwycięstwo w każdym meczu. Nie mamy zaplanowanego jakiegoś celu takiego odległego, bo w dalszym ciągu odmładzamy zespół i chcemy w dalszym ciągu wprowadzać młodych zawodników. Ci zawodnicy są w treningu i jakby inny jest poziom ciśnienia gracza, który ma 15-16 lat, a inny jest poziom takich pełnoprawnych zawodników do rywalizacji na danej pozycji, więc z tym się trzeba liczyć. Nie nastawiamy się, oczywiście chcielibyśmy zająć jak najwyższe miejsce po rundzie jesiennej, żeby na wiosnę znowu wprowadzić szeroką ławą dużą grupę młodzieży. Myślę, że przez ten rok ta nasza dąbrowska młodzież by była już wtedy gotowa, w tym analogicznym okresie za rok - nie teraz, ale za rok. Walczymy o to, żeby sobie funkcjonować, żeby być, żeby trwać, żeby grać dobrze w piłkę i żeby zespół jakby wchłaniał coraz to większą liczbę młodych zawodników. Taką obraliśmy sobie strategię. Nie robimy żadnych takich konkretnych ruchów, bo tylko jest Kuba Lipiec na którego jestem zdecydowany z Victorii Jaworzno i Dawid Szczepanik, który chciałbym, żeby do nas dołączył, więc nastawiamy się na swoich ludzi i będziemy jakby rozwijali zespół w następnym sezonie.

• MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów)
  • REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów)
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne)
  • SKLEP Z NAPOJAMI (na różne okolicznościowe przyjęcia - rabat dotyczy tylko napojów),