III: GWAREK TG BĘDZIE REALIZOWAĆ SWÓJ PROJEKT

III LIGA gr.3

ODMIENIONY GWAREK BĘDZIE REALIZOWAĆ SWÓJ PROJEKT

Przed klubami III ligi ciężki sezon, w którym rywalizacja nie tylko o awans, ale zarówno o utrzymanie będzie jeszcze trudniejsza. Swoje oblicze kadrowe zmienia Gwarek Tarnowskie Góry, w którym doszło do licznych zmian personalnych.

Sebastian Dziedzic: Panie Trenerze można powiedzieć, że zmieniliście politykę transferową z zawodników z nazwiskami z ligi na wyróżniające się postacie III ligi, o czym świadczy fakt, że blisko Was są tacy zawodnicy jak Kamil Bętkowski z Wisły Sandomierz, Szymon Przystalski ze Stali Brzeg, czy Mateusz Mazurek zawodnik z II ligi.

Krzysztof Górecko (trener Gwarka): Ci zawodnicy trenują z nami i trzeba z nimi sfinalizować umowy, ale w tym przypadku nie powinno być problemu, ponieważ są to zawodnicy w przedziale wiekowym 23-28 lat. Zawsze interesują mnie zawodnicy, którzy chcą uczestniczyć w naszym projekcie, a zarazem potrafią podjąć szybką decyzję co do swojej przyszłości. Wiele osób pyta mnie jak potrafimy przekonać niektórych zawodników do gry w Gwarku, gdzie na pewno są w tej lidze kluby, które są w stanie zaoferować więcej. Nie zmienia to faktu, że to co robimy i chcemy zrobić w kolejnym sezonie, po raz kolejny zainteresowało zawodników, których chciałem pozyskać.

SD: Jest z Wami Szymon Pączko, zawodnik, który przed przerwaniem gry znacznie się wyróżniał w lidze, zdobywając jako pomocnik 10 bramek.

KG: Tak, on na pewno też będzie grał u nas. Podjął takie decyzje, które pozwolą mu na regularne treningi, a tym samym grę na III-ligowym poziomie.

SD: Wśród byłych i jeszcze obecnych młodzieżowców zaliczacie sporo rozstań, w końcu kibice nie zobaczą na murawie Pawła Juraszczyka, Dominika Koniecznego, Bartosza Pikula i Pawła Starzyńskiego.

KG: Głównym powodem rozstań z zawodnikami, którzy w tamtym roku byli młodzieżowcami jest sam przepis, który według mnie nie przynosi nic dobrego polskiej piłce, a wprost przeciwnie przynosi wiele złego. Po wielu rozmowach z innymi trenerami i działaczami mogę stwierdzić, że potwierdzają oni mój pogląd. Niestety w większości przypadków ci zawodnicy przychodzą do nas i po zakończeniu wieku młodzieżowca muszą szukać nowych klubów, zazwyczaj w niższej lidze, ponieważ my musimy grać nowymi zawodnikami w tej kategorii wiekowej, plus mieć miejsce na tych doświadczonych z którymi nie są jeszcze w stanie wygrać rywalizacji. Z rocznika 98 zostaje z nami Jakub Dyląg. Teraz ostatnim rocznikiem młodzieżowca będzie rocznik 99 i muszą się bardzo rozwijać, aby móc grać dalej na tym poziomie w przyszłym sezonie. Do tej pory szkoda takich zawodników, którzy byli u nas jak Górka, Hewlik, Sikora, Curyło, Pstuś czy Mrozek, bo uważam, że gdyby nie przepis o ilości młodzieżowców to grali by u nas dalej.

SD: Czy możemy się spodziewać jakiegoś transferu „last minute”?

KG: Jeżeli będzie jeszcze ktoś ciekawy na rynku transferowym to na pewno będziemy zainteresowani. Generalnie mamy 22 osobową kadrę, która ma unieść III ligę.

Od redakcji: W Gwarku doszło też do kilku odejść zawodników, którzy od kilku sezonów występowali przy ul. Wojska Polskiego, do Szczakowianki Jaworzno odchodzi Grzegorz Fonfara i Mateusz Śliwa, natomiast karierę zawodniczą przerwał na rzecz trenerki Barłomiej Cymerys. Klub też oficjalnie potwierdził pozyskanie Adriana Pytlika i Kevina Kołodzieja.

źródło: własne, Sebastian Dziedzic

• MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów)
  • REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów)
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne)