"CO SŁYCHAĆ U..." - PODLESIANKA KATOWICE

1 LO KATOWICE

"CO SŁYCHAĆ U..." – PODLESIANKA KATOWICE

Kontynuujemy nasz artykuł "Co słychać u...". Kolejnym klubem jest ekipa z Katowic Podlesia. Co słychać w klubie powiedział nam trener Damian Ostrowski:

Z dniem 16 stycznia rozpoczęliśmy przygotowania do rundy wiosennej ligi okręgowej. Na pierwszym treningu poza kontuzjowanymi bramkarzami Piotrkiem Wolanem oraz Pawłem Świętkiem pojawiło się 18 zawodników. Już w pierwszym tygodniu przygotowań dostaliśmy wiadomość, że żaden z naszych bramkarzy nie będzie gotowy na inauguracje ligi więc postanowiliśmy poszukać wzmocnienia na tej pozycji. Trzy tygodnie okresu przygotowawczego przepracowaliśmy bardzo mocno, bo aż pięcioma jednostkami treningowymi plus mecze sparingowe w soboty oraz mieliśmy zaplanowane dziewięć gier kontrolnych. Na rozkładzie były tak mocne drużyny jak Śląsk Świętochłowice, Odra Wodzisław oraz Unia Kosztowy. Bilans gier kontrolnych wygląda bardzo dobrze, gdyż w dziewięciu spotkaniach aż siedem razy schodziliśmy z boiska jako zwycięzcy i tylko dwa razy ponosząc porażkę. Celem na okres przygotowawczy było utrzymanie obecnej kadry oraz stopniowe wprowadzanie kolejnych juniorów do pierwszego zespołu. Jedynym transferem było pozyskanie Artura Tomanka na pozycje bramkarza, co bez wątpienia bardzo wzmocni rywalizację na tej pozycji. W ostatnich tygodniach przed ligą planujemy przejść na naturalną murawę i doskonalić fragmenty taktyczne już na naturalnym boisku. Inauguracyjne spotkanie rundy wiosennej rozegramy 16 marca na własnym boisku.