B TYCH: MŁODZIEŻ GOLA STRZELIŁA DWA GOLE

SENIORZY - B TYCHY

MŁODZIEŻ DAŁA RADĘ...

Mimo, że to B klasa i ktoś powie, że nie ma co oglądać, to stanowczo zaprotestuję! Na mecze Czułowianki czy Gola Bieruń można przyjść i zobaczyć po prostu fajną piłkę. Wiadomo, że bywają różne mecze, ale ten akurat był ciekawy, a na pewno jego końcówka...

W pierwszych 20 minutach obie drużyny stworzyły sobie po dobrej - ale nie stu procentowej - sytuacji. Reszta połówki, to przewaga gości, którzy byli "żywsi" od gospodarzy, jednak spiker ogłosił po 45 minutach wynik bezbramkowy

Druga połowa jeszcze lepsza od pierwszej, z tym, że tutaj sędzia tego meczu musiał się bardziej napracować. Mimo grania w piłkę, zaczęły się też drobne złośliwości. Goście byli szybsi i piłkarze Janusza Małka nie zawsze nadążali na czas interweniować w piłkę, więc zostały nogi rywala. Ale i gracze Gola nie dali sobie w kaszę dmuchać i prócz szybkiej gry - dzięki tym faulom - oglądaliśmy męski futbol w wykonaniu obu drużyn.

Oglądając ten mecz miałem już tytuł na artykuł "Remis ze wskazaniem na gości", bo przez dłuższy czas zanosiło się na remis. Tym czasem w 70 minucie goście wyszli na prowadzenie po ładnym strzale Patryka Moskala. Trzeba przyznać, że było to jak najbardziej zasłużone prowadzenie. I gdy większość osób pogodziła się z wynikiem 0:1, gospodarze w 87 minucie wyrównali. Wrzutka z zrzutu wolnego i samobójcza główka Kamila Malcharka. Po tej wyrównującej bramce gospodarze przez moment uwierzyli, że mogą jeszcze zdobyć zwycięską bramkę ruszyli do ataku. Niestety zapomnieli o tym, że goście mieli szybkich zawodników i po jednym z takich ataków w 90 minucie piłkarze Grzegorza Rajmana  wyprowadzili kontrę, po której Filip Cudek zdobył zwycięską bramkę.

Mimo ambitnej gry Czułowianki, goście jednak zasłużenie wygrali. Stworzyli sobie więcej sytuacji strzeleckich i byli prawie zawsze o tempo szybsi od gospodarzy. Co warte podkreślenia w drużynie goście większość zawodników miała 16, 17 lat...Jak widać, można się nie bać i można postawić na młodzież. Brawo Gol!