A SOS: PRZEMSZA POPŁYNĘŁA W ŻELISŁAWICACH

A SOS

MECZ GODNY OKRĘGÓWKI…

Ten mecz miał pokazać w jakim obecnie miejscu znajdują się obie drużyny. Goście, czyli ekipa z Okradzionowa w 1 kolejce przegrała z faworyzowaną przez wszystkich Unią Ząbkowice 2:3 (przegrać nie musiała, bo w końcówce straciła 3 bramkę, grając przez cały mecz dobry futbol). W 2 kolejce też pechowy remis z KS Gmina Psary 2:2, w 3 natomiast wysoka wygrana ze słabą w tym sezonie Iskrą Psary 5:2. 4 punkty, a mogło być więcej, ale gra wygląda bardzo dobrze, więc spotkanie z Ostoją było dobrym momentem, by zapunktować za 3. Ostoja z kolei na 3 początkowe kolejki radzi sobie jak przystało na faworyta tej ligi bardzo dobrze (2 wygrane i remis z mocnym Sarnowem), więc spotkanie z Przemszą miało pokazać, czy ten dobry start nie był przypadkiem i czy można zacząć poważniej myśleć o czymś więcej, niż bycie w czołowej stawce 3-4 drużyn.

Początek meczu bardzo dobry dla obu drużyn, które pokazały na wstępie, że interesują je wyłącznie 3 punkty. Na szczęście nie było już tak parno jak w godzinach przedpołudniowych, więc zachodzące słońce i lekki wiaterek były dla zawodników sprzymierzeńcem. W tej połówce skupimy się tylko na dwóch sytuacjach. W 38. minucie wychodzący do piłki bramkarz gości Marcin Droździk fauluje Jakuba Machurę i sędzia bez wahania wskazuje na wapno. Do piłki podszedł Mateusz Mzyk, ale jego strzał wyczuł Droździk, rehabilitując się właśnie za swój faul na Machurze. Nie strzelili gospodarze, strzelili goście…W 42. minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Adrian Piątek. Chwilę wcześniej powinien być przyznany rzut karny dla Przemszy. W polu karnym faulowany był Dominik Leśniak, ale gwizdek arbitra milczał…

Drugą połową szło by obdzielić kilka meczów. Walka, emocje, ładne bramki, przepychanki, kontrowersje…W 49. minucie ładną główką popisał się gracz gości Dominik Leśniak, ale piłka przechodzi obok słupka. W odpowiedzi idzie kontra gospodarzy, którą strzałem obok słupka kończy Jakub Machura. Chwilę potem mamy remis, strzał oddaje Daniel Wieczorek, piłka jeszcze odbija się od słupka i wpada do bramki (52.min). Ostoja idzie za ciosem i w 55. minucie ponownie Wieczorek strzela bramkę i mamy 2:1. W 60. minucie goście mogli wyrównać. Wrzutka z rzutu wolnego i dwóch graczy Przemszy mija się na 5 metrze z piłką. Goście dalej w natarciu, minutę później Dariusz Jakubczyk mając przed sobą bramkarza gospodarzy trafia w niego piłką. Te dwie okazje zemściły się na piłkarzach z Okradzionowa. W 66. minucie bramkę na 3:1 zdobywa Machura. Przemsza jednak tego dnia nie daje za wygraną i w 70. minucie Piotr Konieczny zdobywa głową kontaktową bramkę na 3:2. Oglądamy znakomite widowisko, które psują trochę tego dnia sędziowie. Decyzje w końcówce wzbudzają wybuch na ławce gości, emocje również udzielają się ławce gospodarzy i do samego końca jest bardzo nerwowo. Granat wybucha w 86. minucie, kiedy zawodnik Przemszy wjeżdża wślizgiem w bramkarza gospodarzy. Dochodzi do wielkich przepychanek wszyscy się kłócą ze sobą, a żółte kartki dostają tylko piłkarze Przemszy, a przynajmniej jeden, jak nie dwóch graczy gospodarzy powinni dostać „żółtko”. Jeśli wcześniej wybuchł granat, to w doliczonym czasie gry wybuchła bomba…W ostatniej akcji gości, zawodnik Przemszy wbiegł w pole karne i nagle upadł z obrońcą Ostoi na ziemię. Sędzia gwizdnął…wszyscy patrzeli jak zaczarowani na niego, ponieważ większość spodziewała się rzutu karnego dla Przemszy, tymczasem Pan sędzia gwizdnął rzut wolny dla Ostoi…Chwilę potem mieliśmy koniec meczu i gorących dyskusji nie było końca…

Bardzo dobre widowisko z obu stron. Mocna Przemsza, mocna Ostoja. Mimo, że gościom nie idzie, wierzymy, że limit pecha się wyczerpał i zaczną w końcu wygrywać. Natomiast gospodarze muszą zacząć wykorzystywać wszystkie meczowe sytuacje, żeby w spokoju prowadzić grę, a nie myśleć o tym, że jest wynik niekorzystny i trzeba go gonić.

Ostoja Żelisławice – Przemsza Okradzionów 3:2 (0:1)