A SOS:300 OSÓB NA MECZU BENIAMINKA

SENIORZY - A SOSNOWIEC

3 PUNKTY BENIAMINKA, HATTRICK ZUDINA

Na inaugurację "Serie A" w niedzielne popołudnie swój mecz rozegrali piłkarze beniaminka Czarnych Sosnowiec z doświadczoną drużyną Łazowianki. Mecz był bardzo fajnym, szybkim widowiskiem i mógł się podobać licznie zgromadzonym kibicom (ok. 300 osób).
.
Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy po bramce Zudina. Chwilę wcześniej zawodnik Czarnych nie strzelił karnego - bramkarz Łaz obronił. W drugiej połowie mecz się rozkręcił i zobaczyliśmy jeszcze 4 bramki. Kolejne swoje dwie bramki zdobył Zudin i chyba żaden z kibiców nie mógł przewidzieć scenariusza jaki wydarzy się w ostatnich 10 minutach. Była 80 minuta, kiedy Zudin zdobył 3 bramkę i wynik brzmiał 3:0 dla gospodarzy. Uśpieni takim obrotem sprawy piłkarze Czarnych dali sobie strzelić dwie bramki i doprowadzili do nerwowej końcówki. W 83. minucie kapitalny strzał Maciążka z rzutu wolnego dał "kopa" graczom Łazowianki i chwile potem Białek w 83 minucie dał kontakt gościom. Końcowe próby zdobycia wyrównującego gola przez gości spaliły na panewce i pierwsza wygrana Czarnych stała się faktem. Warto podkreślić dobrą grę obu bramkarzy.