4 LO: KOŁYSKA DLA SKRZYPKA

4 LO

KOŁYSKA DLA SKRZYPKA

Większość kibiców ostatnio wie, w klubie ze Sosnowca ostatnio się nie przelewa. Zawodnicy już tydzień temu pokazali swoje niezadowolenie i wyszli na mecz z 15-o minutowym opóźnieniem. Na mecz ze Spartą mieli nie przybyć, ale…. szybko zebrana kadra pod wodzą Michała Chmielowskiego, postanowiła jeszcze raz się spotkać i powalczyć o 3 punkty. Spartanie (po ostatnich niepowodzeniach) też mieli jeszcze większą chrapkę na te 3 punkty, więc wyszli bardzo „nabuzowani”. To nabuzowanie wyszło im na dobre, gdyż łatwo wygrali 4:1.

Do przerwy gospodarze prowadzili już 3:0. W 18. minucie pierwszą bramkę strzelił Łukasz Todorski. W 25. minucie było już 2:0 po kuriozalnej, samobójczej bramce bramkarza gości Norberta Puczyńskiego. Gracz gospodarzy wrzucił piłkę w pole karne, którą pewnie złapał Puczyński, ale wypadła mu ona z rąk i wpadła do siatki. Najlepszą okazję Niwczanie mieli w 31. minucie, kiedy strzał jednego z zawodników obronił bramkarz Sparty, a dobitka z głowy Kamila Majewskiego przeleciała nad poprzeczką. Gości w pierwszej połowie dobił Todorski, który podwyższył wynik na 3:0 (41.min)

W drugiej połowie zbyt wiele się nie działo. Na uwagę zasługują dwie sytuacje. W 66. minucie Todorski ustrzelił hattricka i było 4:0. Goście ambitnie dążyli do strzelenia honorowej bramki i udało im się to w 79. minucie, kiedy to Mateusz Skrzypek popisał się ładnym strzałem. Po tej bramce cała drużyna zrobiła kołyskę, ponieważ strzelcowi bramki urodziło się niedawno dziecko.

Mecz bez historii. Zasłużona wygrana gospodarzy, gdzie nie było słabych punktów. Goście zagrali na tyle, na ile było ich stać w tym dniu. Na trybunach za to wygrali kibice AKS-u, którzy jak zawsze głośno i kulturalnie dopingowali swój zespół.