4 LO: FANTASTYCZNY MECZ WOJKOWIC z IMIELINEM !!!

4 LO

8 BRAMEK W WOJKOWICACH, A MOGŁO BYĆ WIĘCEJ

Kto nie był niech żałuje. W tym meczu było wszystko !!! 8 bramek, żółte kartki, czerwona, rzuty karne, poprzeczki, słupek i mnóstwo emocji. To wszystko odbywało się w duchu Fair Play co najważniejsze. BRAWO Panowie piłkarze z Wojkowic i Imielina. Dla takich widowisk chcemy przychodzić !!!

To wszystko się tak szybko odbywało, że piszący nie zawsze nadążał z pisaniem, ale koniec końców udało się to wszystko zanotować. Mecz był toczony tak w szybkim tempie, jakby dla obu drużyn był to mecz o życie i każda by musiała nastrzelać co najmniej po 5, 6 bramek, żeby przetrwać.

Festiwal strzelecki rozpoczął już w 6. minucie Alan Nowak, który dosłownie chyba z linii bramkowej wepchnął piłkę do bramki gości (błąd w kryciu popełnili obrońcy Pogoni). Chwilę potem goście wyrównali stan meczu na 1:1. Dokładną wrzutkę w pole karne wykorzystał Kamil Cisoń, który strzałem głową pokonał bramkarza Wojkowic. Chwilę potem szybki napastnik gości Marcin Szluzy przegrał pojedynek z bramkarzem Wojkowic. Zamiast 1:2 zrobiło się 2:1. W niegroźnej sytuacji (piłka już prawie opuszczała boisko), bramkarz Pogoni fauluje zawodnika Górnika i sędzia wskazał na wapno. Łukasz Stępień pewnie wykorzystał rzut karny i wyprowadził swoich kolegów na prowadzenie (24.min). Chwilę potem mamy 3:1. W 30. minucie Jakub Kawecki popisał się precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego i Marcin Dziurowicz był bez szans na obronę tego strzału. W 33. minucie Dziurowicz ratuje swoich kolegów od utraty czwartej bramki i wygrywa pojedynek sam na sam z Nowakiem. Goście mogli złapać kontakt w 36. minucie, ale strzał głową Szluzego broni bramkarz gospodarzy. Zatem do przerwy mieliśmy wynik 3:1.

.

Druga połowa zaczyna się jak pierwsza, czyli szybko strzeloną bramką z tą różnicą, że strzelają ją goście. Kamil Koster urządził sobie slalom między obrońcami Górnika, minął bramkarza i ze stoickim spokojem strzelił do pustej bramki. Wynik brzmiał w tym momencie już tylko 3:2. Potem oglądaliśmy przez niecały kwadrans nawałnicę Pogoni na bramkę gospodarzy. W 52. minucie Progress Musepa popisuje się ładnym strzałem z okolicy 16 metra, ale piłka przechodzi nad poprzeczką. W 55. minucie strzał Kamila Cisonia wybija z linii bramkowej obrońca Górnika, pika trafia do Marcina Pieniążka, który strzela od razu na bramkę i trafia w poprzeczkę. W 64. minucie widzimy rajd Rafała Bielawskiego, który wychodzi sam na sam z bramkarzem Wojkowic i przegrywa ten pojedynek. Zamiast remisu 3:3 mamy czwartą bramkę dla gospodarzy. W 70. minucie rezerwowy Wojkowiczan Mateusz Skóra strzałem z ostrego kąta zmienia stan meczu na wynik 4:2. Trochę ta bramka zbiła z tropu gości, bo pięć minut potem Nowak podwyższa na 5:2. Ale goście wracają na właściwe tory i minutę potem ładny lob Kostera i się robi 5:3 (76.min). Chwilę potem zawodnik gospodarzy dostaje drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną i wraca nadzieja Pogoni na dobry wynik. W 78. minucie Pieniążek trafia z rzutu wolnego w poprzeczkę, Tego dnia piłka nie chciała wpaść do bramki Górnika...co pokazała kolejna akcja w 80. minucie.  Wprowadzony chwilę wcześniej Karol Słomski trafia piłką w słupek....

Nic już się nie zmienia i po super widowisku z obu stron punkty zostają w Wojkowicach.