PORADA "FRUWAŁ" W BRAMCE ŁAGISZY...

LO 4 Katowice

Porada „fruwał w bramce”, ale nie zatrzymał Tęczy

No niestety…Za ładną i waleczną grę punktów nie przyznają, ale gdyby przyznawali, to Łagisza nie była na końcu w tabeli, ale na pewno gdzieś w pierwszej piątce. A tak to znowu niby wszystko ładnie, pięknie i …..zero punktów.

A Tęcza ze swoim taktykiem Radosławem Orłowskim, konsekwentnie i do bólu dalej swoje…Prosto, taktycznie i z trzema punktami…., oraz bez pięciu podstawowych zawodników.

Mecz był bardzo fajny do oglądania, mimo przenikliwego zimna. Na boisku piłkarzom na pewno było ciepło, bo obie drużyny dużo biegały stąd nie można się było nudzić.

Tęcza już w pierwszej akcji mogła objąć prowadzenie, ale strzał Strojka z rzutu karnego obronił fenomenalny jak zawsze Bartek Porada, który po raz kolejny dwoił się i troił w bramce, ale jak sam przyznał po meczu, że nic mu po pochwałach, jak drużyna przegrywa. Gospodarze tez mieli swoje okazje, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Zatem na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 0:0.

Już pierwsza akcja w drugiej połowie przynosi bramkę Łagiszy (ładna główka Kowalskiego 50. minuta). Tęcza trochę zaskoczona takim obrotem sytuacji, ponieważ nie potrafi przytrzymać piłki, mnożą się niecelne podania, czy marne zakończenia akcji pod bramką Łagiszy. Gospodarze grają fajną piłkę jeszcze troszkę, ale od 60-65 minuty zaczynają bronić wyniku, co jest wodą na młyn dla gości. Jeszcze wprowadzony na boisko gracz gospodarzy Bartoszek miał okazje, żeby podwyższyć wynik gospodarzom na 2:0, ale „Iwan” w bramce Tęczy nie dał się zaskoczyć. Tęcza „siada na gospodarzy” i jest kwestią czasu wyrównanie. Dochodzi do niego w 75. minucie po strzale głową Skrzypka. Goście idą za ciosem i w 85 minucie – wprowadzony chwile wcześniej Kujon również strzałem głową pokonuje bezradnego Poradę (bardzo ładna akcja Strojka przy linii końcowej i dobra wrzutka na głowę Kujona).

Szkoda, bo Łagisza znów gra dobrze, prowadzi w meczu i zostaje bez punktów. A Tęcza po cichutku, po malutku dogoniła czołówkę.

SKS Łagisza – Tęcza Błędów 1:2 (0:0)