LO4: TWIERDZA DALEJ NIE ZDOBYTA

LO 4

TĘCZA WCIĄŻ WYGRYWA...

Tęcza po XII kolejce pozostaje jedyną drużyną w LO4, która nie zaznała w tym sezonie goryczy porażki. Choć goście z Katowic długo „bronili Częstochowy”, a Andrzej Dumin był zaporą nie do przejścia to w 70 minucie z pomocą przyszła mu poprzeczka, ale przy dobitce był bezradny.

Zespół z dzielnicy Dąbrowy Górniczej latem przeszedł rewolucje w składzie, która jednak się mocno opłaciła. Mieszanka przede wszystkim młodości z bardzo dużym doświadczeniem Kowalczyka, Dudka czy Cieślika zdaje rezultat. W dzisiejszym spotkaniu wprawdzie nie było łatwo sforsować obrony Sparty, ale ostatecznie po raz szósty trzy punkty zostały przy alei Zwycięstwa. W pierwszej połowie najpierw dwukrotnie świetnie w bramce zachował się Dumin, po czym Wrzal-Kosowskiemu zabrakło centymetrów, by na długim słupku wykończyć podanie Kowalczyka. Te trzy setki mogły zemścić się blisko końcówki drugiego kwadransu, ale uderzenie, które sprawiło kłopoty Maciejowskiemu i ostemplowało słupek, tak zostało oddane z pozycji spalonej. Przed przerwą jeszcze dwukrotnie próbowali zaskoczyć z wolnego tormana BKS-u gospodarze, ale minimalnie się mylili.

Aż do 70 minuty zdawało się, że taktyka trenera Czyża przyniesie efekt, ale błędowianie dążyli skrupulatnie do celu. W 55 minucie zejście Majewskiego z prawej w kierunku środka otworzyło mu drogę do pozycji strzeleckiej, ale znów na posterunku był bramkarz. W 70 minucie dotychczasowy bohater nie miał jednak szans, kolejny faul i tym razem do piłki podchodzi młody Aleksander Głowa, który ostemplował poprzeczkę, a piłka spadła na długi słupek, gdzie niepilnowany i szykowany do zejścia Wrzal-Kosowski przytomnie wepchnął ją do siatki. Ta bramka rozluźniła szeregi gości i znów o sobie dał znać Majewski, który wygrał pojedynek z obrońcą i wrzucił w pole karne, gdzie gubiącemu krycie Kowalczykowi pozostało podwyższyć wynik. Ten bieg wydarzeń podciął skrzydła katowiczanom, a wprowadzeni zawodnicy z ławki zmiennicy chcieli wpisać się w protokół meczowy. Najpierw mało brakło Zimoszowi, który po podaniu za linię obrony wyszedł sam na sam i trafił, ale będąc na pozycji spalonej. Kilka minut później już w doliczonym czasie gry ponownie na prawej stronie korytarz do bramki otrzymał Rasała i nie spanikował tylko pewnie zmieścił futbolówkę przy długim rogu.

Zaraz po tym arbiter zakończył spotkanie, a gospodarzom pozostało cieszyć się z umocnienia pozycji wicelidera, choć trzeba przyznać, ze oprócz końcowych minut Spartanie pokazali dobrą defensywną grę, która pewnie przyniesie im nie jeden punkt.

TĘCZA BŁĘDÓW - SPARTA KATOWICE 3:0 (0:0)

1:0 - Wrzal-Kosowski 70min.

2:0 - Kowalczyk 81min.

3:0 - Rasała 90+2 min.

LKS: Maciejowski- Majewski, Płatek, Cieślik, Mroczek- Żmuda (58. Rasała), Głowa, Dudek, Wrzal-Kosowski (70. Zimosz)- Paździor (86. Kuzior), Kowalczyk (90. Gwiazda)

BKS: Dumin- Todorski (55. Fik), Musiał (77. Kołek), Łoboda, Piwczyk- Musiolik (84. Jefferies), Sarzała, Wawrzyńczok, Bubrowski, Łoboda- Wlaź (65. Bożek)