IV: PORAJ SKONTROWAŁ SLAVIĘ

IV LIGA gr.1

SKONTROWALI SLAVIĘ

Obecna różnica między 6 a 13 miejscem w tabeli wynosi tylko sześć punktów, dlatego sobotnie spotkanie było tak ważne dla obu rywali z Rudy Śląskiej i Poraj. Ostatecznie po 90 minutach cieszyli się Ci drudzy.

Ciężar gatunkowy takich spotkań często powoduje, że nie są one miłe dla oka widza i tak było przez pierwsze 30 minut. Równo po minięciu drugiego kwadransa rozbudził nas Góralczyk, który zawędrował pod linię końcową boiska wykładając piłkę na krótki słupek, gdzie Kowalski przepuścił ją pod nogami, ale stojący za nim Matyja został przyblokowany. Chwile później po drugiej stronie ostra wrzutka z boku skończyła się główką Meta, ale minimalnie minęła słupek. Kolejne minuty to sporo fauli i wymiana „uprzejmości” pomiędzy Metem, a Mizgałą, co nie oznacza, że jeszcze nie było gorąco, na strzał po krótkim słupku zdecydował się Korzeniowski, ale Kępka był czujny.

W drugich 45 minutach oglądaliśmy zupełnie inne spotkana, wprawdzie nadal było sporo fauli, a arbiter główny nie szczędził kartek, ale klarownych sytuacji było już o wiele więcej. Zaraz po gwizdku wznawiającym grę Mazerant uderzał z wolnego pod poprzeczkę, ale Strąk przeniósł futbolówkę dwoma rękami nad tą częścią bramki. Po drugiej stronie w idealnej sytuacji mógł znaleźć się Polak, ale za długi zwlekał i Mizgała zdołał go dogonić i zblokować. Około 60 minuty dwukrotnie zakotłowało się pod bramką Kępki, najpierw Kuciński minimalnie pomylił się uderzając głową, po czym kunszt bramkarski pokazał w następnej akcji Kępka, kiedy po stałym fragmencie piłka spadła pod nogi Szpotona. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 72 minucie, trener Gąsior miał sporo pretensji do swojego zawodnika za niedokładność, która sprokurowała bramkę. Otóż błąd na prawej stronie otworzył „korytarz” dla szybkiego Kowalskiego, który zabrał się z piłką i zagrał wzdłuż pola karnego, gdzie Matyja na wślizgu umieścił ją obok bezradnego Strąka. Strata bramki wpłynęła mobilizująco na podopiecznych trenera Slavii, ponieważ znów centymetrów brakło Polakowi by być sam na sam, po czym z idealnego zagrania Rejmanowskiego nie skorzystał Strzempek. Golkiper z Rudy kilka minut później popełnił błąd, ponieważ wypuścił piłkę z rąk, ale nabiegający na nią Piwiński uderzył w nogi przeciwników. Kolejna akcja to rehabilitacja młodego bramkarza, który kontrolował uderzenie Matyji. Gospodarze najlepszą sytuacje stworzyli sobie w 85 minucie, ale w tej akcji pomocą Kępce posłużył słupek jego bramki. Trener Gąsior już wcześniej zmienił ustawienie na trójkę z tyłu, ale to też rodziło kontry. Pierwsza z nich nie przyniosła jeszcze bramki Polonii, ponieważ Mielczarek za bardzo wypuścił po prawej Kowalskiego, który wprawdzie zdołał mu odegrać, ale przy oddaniu strzału młodzieżowiec z Poraja został zablokowany. Wprawdzie gospodarze w ostatnich minutach w przeważającej części znajdowali się na połowie rywala, ale ponownie kontra przyniosła radość podopiecznym trenera Sobczaka. Otóż w czwartej minucie doliczonego czasu gry przejęta piłka trafiła na połowę rywala, gdzie Mielczarek sprytnie wszedł między obrońcę, a bramkarza, po czym go minął i skierował ją do sieci.