IV: POGROM UNII z RKS-em

IV LIGA gr.1

TO JUZ NIE TYLKO SEN...

Wiele osób łącznie z nami, zastanawiało się kto w Kosztowach zastąpi Mateusza Iwana. Kolejne mecze sezonu pokazały, że nie będzie to aż tak trudne, a grę jaką pokazali podopieczni trenera Idczaka z RKS-em chciałoby się oglądać co tydzień.

Kosztowska Unia już tylko z Szombrami pozostaje drużyną bez przegranej w tym sezonie, a w ósmej kolejce przyjeżdżał do niej potrzebujący punktów RKS. Gospodarze jednak bardzo szybko wybili z głowy gościom sprawienie niespodzianki. Już w 5 minucie Chrabąszcz zaskoczył Popczyka z dystansu 25 metrów i było 1-0. Minutę później wspomniany napastnik miał ponowną szansę, kiedy piłka trafiła za linię obrony, ale tym razem uderzenie było za lekkie. Dokładnie w chwili pierwszego kwadransu Nwagwu wywalczył piłkę i podał do Chrabąszcza, który sprytnie minął dwóch rywali i lobem odbitym od poprzeczki pokonał ponownie Popczyka. Ten sam zawodnik próbował kolejno po rzucie wolnym, kiedy jego kolega tylko dotknął piłkę, ale ta minęła minimalnie słupek. W 23 minucie gorąco zrobiło się po drugiej stronie, kiedy grodźczanie uważali że przy strzale przeszkodzono Maziarzowi, ale grę wznowiono od bramki, by po chwili współpraca Chrabąszcz-Nwagwu znów przyniosła setkę, ale strzał drugiego z wymienionych jedną ręką sparował Popczyk. Na trzy minuty przed końcem tej części spotkania, tym razem rzutu karnego domagali się gospodarze za pchnięcie w plecy Matery.
W 50 minucie nikt już nie miał wątpliwości jak rozstrzygnie się te spotkanie, ponieważ asystę z prawej strony w wyskoku wykończył Chrabąszcz kompletując hattricka. Zawodnicy RKS-u mimo to próbowali, najpierw Bochenek uderzał z kozłem, ale Adamek sparował ten strzał, po czym z dystansu nieudanie uderzał Baran. Minutę po godzinie gry młody, ale niezwykle aktywny Nowakowski zamieszał w polu karnym, a strzał oddał Chrabąszcz, z tym że Popczyk jeszcze dał nadzieję, która zgasła po dobitce Turczyńskiego. Trzy minuty później znów o sobie dał znać Maziarz, po przegraniu strony Bochenka, ale minimalnie obok. Po drugiej stronie wprowadzony Fahrenholt ostemplował poprzeczkę. Skoro mowa o wprowadzonych zawodnikach to Rafał Nowak chciał się przełamać sprytem mijając dwóch obrońców, ale sam nie wierzył że przy takiej setce się pomylił. Tuż przed zejściem z murawy Nowakowski wrzucił w pole karne z wolnego, a ponownie Kocurek zatrudnił Popczyka. W końcówce podopieczni trenera Idczaka „wchodzili w defensywę grodźczan, jak ciepły nóż w masło” i przyniosło to bramkę na 5-0 po zagraniu Matery do bohatera z napadu, który zdołał ją dziubnąć obok golkipera. W kolejnych dwóch sytuacjach miał udział ponownie Chrabąszcz, ale zarówno Borowski jak i Fahrenholt nie znaleźli sposobu na pokonanie tormana RKS-u. Niewykorzystane sytuacja mogły się zemścić kiedy na krótkim słupku z futbolówką minął się Nwagwu i Adamiec przytomnie sparował futbolówkę, ponieważ wpadłaby do sieci. Poprawka z rogu i główka Otwinowskiego z lobem, ponownie zmusiła do wzniesienia się na wyżyny golkipera Unii. W 90 minucie arbiter główny ocenił, iż piłka została zagrana ręką w polu karnym, która to decyzja spotkała się z ostrą krytyką kibiców i ławki, nie zmienia to faktu, że Waśniewski zdobył bramkę honorową z jedenastki. Minimalny niedosyt został osłodzony przez Nwagwu, który zagrywał spod linii do Borowskiego i znów Popczyk dał radę przy pierwszym strzale, ale dobitka niedoszłego asystenta ustaliła wynik.
Unia Kosztowy po raz kolejny udowodniła, że świetne wyniki to nie przypadek, choć trener Idczak i bohater spotkania Michał Chrabąszcz podkreślali, że do wyników podchodzą z pokorą.
RKS natomiast jest na zupełnie "innym biegunie", w drużynie brakuje kogoś kto pociągnie gry, najważniejsze dotąd postacie mają spory spadek formy, a młodzi zawodnicy często nie dostają podpowiedzi, a srogie uwagi po błędach, który podcinają im "skrzydła".