IV: PODSUMOWANIE RUNDY: SARMACJA BĘDZIN

SENIORZY

PODSUMOWANIE RUNDY - MICHAŁ PLUTA SARMACJA BĘDZIN

Runda jesienna powoli dobiega końca. Część drużyn kończy, a część już skończyło granie. Jeśli koniec, to zaczynamy podsumowywać rundę jesienną. Na początek idzie ekipa  IV ligowej pierwszej grupy Sarmacja Będzin. Rundę podsumowuje trener Michał Pluta.

Zapraszamy wszystkich chętnych trenerów do wysłania swojego podsumowania na naszą skrzynkę pocztową: lokalnapilka@wp.pl

Michał Pluta: "Runda była bardzo ciężka dla nas i całego klubu. Początek okresu przygotowawczego i dymisja zarządu. Przez trzy tygodnie byliśmy bez osób zarządzających, a wszystko szło w stronę, że nie przystąpimy do rozgrywek. Z klubu odeszło kilku kluczowych zawodników, kierownik drużyny oraz fizjoterapeuta. A kadra liczyła w pewnym momencie 12 osób. Tydzień przed rozgrywkami wybrano nowy zarząd i jednak zagwarantowano nam, że Sarmacja Będzin do rozgrywek przystąpi. Dymisja trenera Artura Mosny tuż przed pierwszą kolejką. To jednak nie koniec problemów, które później nas spotykały. Chciałem podziękować w szczególności Bartkowi Kubisie, który podjął się temu mega trudnemu zadaniu. Udało się skompletować kadrę, w końcu znalazły się pieniądze na sprzęt  (piłki, koszulki treningowe, bluzy itp). W pierwszym meczu pełniłem funkcje trenera i kierownika drużyny. Z meczu na mecz dopiero pozyskaliśmy fizjoterapeutę Kubę Piekarskiego, następnie odezwał się do mnie stary znajomy pasjonat lig amatorskich Michał Kaczmarczyk (Trybuny Zagłębia) i został kierownikiem drużyny. W kolejnych tygodniach dołączył do nas grający trener bramkarzy Marcin Szczepkowski i analityk Piotr Ślusarczyk. Całemu sztabowi chciałem bardzo podziękować za pracę i wsparcie. Wszyscy robią to z pasji do piłki nożnej. Jeżeli chodzi o poziom sportowy to nikt szczególnie nas nie zaskoczył w tej rundzie. Każdego przeciwnika mieliśmy rozpracowanego na tip top. A, że mamy młody zespół bez doświadczonych „ligowców” to tylko tym przegrywaliśmy z innymi drużynami. O czym świadczą wyniki. Przegrywaliśmy albo 1:2 lub 1:0. Szkoda tych punktów, ale wierzę, że na wiosnę będziemy bardziej doświadczonym zespołem. A dodatkowo już rozglądamy się za dwoma lub trzema doświadczonymi zawodnikami, którzy podniosą jakość i poziom rywalizacji w zespole. Jeszcze raz chciałem podziękować wszystkim osobom pracującym w klubie za pomoc w sprawach organizacyjnych. Wybiegając w przyszłość i myśląc o rundzie rewanżowej życzę zarządowi dalej takiego sprawnego działania, zawodnikom podnoszenia swoich umiejętności, a sobie więcej treningów na płycie boiska."

źródło: własne, Rafał Sacha

foto: lokalnapilka.pl