IV: KUZYNI ROZSTRZELALI DRAMĘ

IV LIGA gr.1

KUZYNI ROZSTRZELALI DRAMĘ

Na dwóch różnych biegunach są drużyny beniaminków z Kłobucka i Zbrosławic. Ci pierwsi mają 14 punktów i świetnie spisują się u siebie, natomiast sytuacja drugich jest nie do pozazdroszczenia.

Przed pierwszą połową zawodnicy Dramy mocno się mobilizowali, ale jak pokazało pierwsze 45 minut na niewiele się to zdało. Mecz zaczął się od niemiłego akcentu, bowiem zderzenie w walce o piłkę Ogłazy i Halamy skończyło się przyjazdem karetki. Kibice jeszcze nie ochłonęli po tej sytuacji, a w 8 minucie Tomasz Lewandowski sfaulował rywala w swoim polu karnym, a do piłki podszedł starszy z kuzynów Wojtyra. Strzał po ziemi przeszedł jednak obok zewnętrznej części słupka. To mogło się zemścić bardzo szybko, kiedy wprowadzony Hermasz zagrał wzdłuż pola karnego, a Czibie pozostało tylko dołożyć nogę, ale zrobił to w taki sposób, że futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Od tego momentu na boisku, aż do przerwy rządzili już tylko gospodarze. W 26 minucie Tomasz Lewandowski ponownie podjął złą decyzję, prokurując nie tylko rzut karny, ale i kontuzje w wyniku której musiał zejść z boiska. Faulowany był Jaworski, a wykonawcą karnego ponownie Kamil Wojtyra, trzeba przyznać, że goście nie potrafili powstrzymać na skrzydłach tych zawodników, tak jak czytać świetnych podać Kmiecia, ale wracając do jedenastki tym razem wykonawca pewnie umieścił piłkę w sieci. Bramkarz Dramy był mocno zdruzgotany, a jego miejsce zajął młodzieżowiec Adrian Bury. Wspomniany wcześniej duet miał kluczowy udział przy drugiej bramce, otóż Jaworski zgubił krycie i dośrodkował w środek pola karnego, gdzie świetnie głowę do wykończenia ułożył Wojtyra i golkiper był bez szans. Kolejna sytuacja dla gospodarzy została sprokurowana po juniorskim błędzie w szeregach gości, kiedy pomocnik podał piłkę do Burego, a po podyktowaniu rzutu wolnego miał pretensje do wszystkich, ale o dziwo nie do siebie. Pomysł na wykonanie tego stałego fragmentu nie zmienił jednak wyniku. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry świetne podanie otrzymał od Kmiecia Wojtyra, który mógł skompletować hattricka, ale próba przeniesienia piłki nad Burym skończyła się jękiem zawodu kibiców. Co się odwlecze, kolejne podanie za linie obrony dotarło tym razem do Alana Jaworskiego, który pomimo obecności obrońcy obok siebie, podciął piłkę nad bramkarzem i ta wpadła tuż przy słupku.

Trener Dworak miał „twardy orzech do zgryzienia”, bowiem w jego drużynie mało co dobrze funkcjonowało, a do tego niektórzy skupili się na wzajemnych pretensjach. Stąd też roszady w składzie były niezbędne, a jego drużyna chciała mocno wejść w drugą połowę. Przy pierwszej akcji dośrodkowanie z lewej strony mógł wykończyć Koschny, ale brakło mu milimetrów żeby uderzenie było mocniejsze. W 52 minucie zgodnie z piłkarskim żargonem było po meczu, mianowicie Kamil Wojtyra zszedł w pełnym biegu z lewej strony na 18 metr i uderzył tuż przy słupku kompletując hattricka. Dwie minuty później kolejną próbę przeszedł Bury, kiedy po zamieszaniu w polu karnym, w końcu strzał mógł oddać Bielecki, ale na róg sparował w/w. W 81 minucie drugi raz dał o sobie znać Cziba, który okazał się szybszy od obrońcy, ale ostatecznie za wysoko podniósł piłkę. Dwie minuty później był już jednak bezbłędny, kiedy wślizgiem wykończył na długim słupku dośrodkowanie z rogu. To tylko zmotywowało gospodarzy, ponieważ długa piłka trafiła do młodszego Wojtyry, ten minął bramkarza i jeszcze ofiarnie próbował wyłuskać futbolówkę przed bramką obrońca, ale bez efektu. Widocznie Dawid w pozytywnym znaczeniu pozazdrościł Kamilowi, bo przy bramce na 6-1 praktycznie została skopiowana akcja z 39 minuty z tym, że dośrodkowywał Ciapa. Gości chcieli jeszcze się „odgryźć” po stałym fragmencie gry, ale mocno uderzoną piłkę z wolnego sparował Stępień.