IV: JANUSZ KLUGE: ZESPÓŁ MUSI MIEĆ 20 ZAWODNIKÓW

SENIORZY - IV LIGA gr.1

WYWIAD: JANUSZ KLUGE (SZOMBIERKI BYTOM)

.
Trener Janusz Kluge potrafi postawić przed sobą różne cele, notując spore sukcesy. Najpierw awans ze Śląskiem i pamiętny mecz PP z Arką, później "mission impossible" ze Slavią. Piątkowa wysoka wygrana z Cidrami pozwala ekipie z Szombrów zakończyć jesień fotelem lidera.
.
Sebastian Dziedzic: Panie Trenerze Pan pamięta ze swojej kariery zawodnika takie święta piłkarskie jak dzisiaj. Spotkanie Cidrów z Szombrami było świetną reklamą IV ligi, wspaniała postawa zawodników i doping kibiców, piękne bramki na czele z tą Karola Pstusia oraz parady bramkarskie zwłaszcza Arkadiusza Latki. Pan dodatkowo miał nosa wprowadzając na boisko wspomnianego Pstusia i Pietrychę.
.
Janusz Kluge: To właśnie mówiłem zawodnikom i działaczom, że jedenastką się ligi nie wygra. Zespół musi się składać z 20 zawodników, każdy musi mieć swoją szansę. Ci, którzy wchodzą z ławki muszą dać z siebie energię i jakość, plus zostawiać serce na murawie. Cieszy jeżeli tak jak dzisiaj czy wcześniej za zaufanie odpłacają się bramkami czy asystami, świetnym przykładem tego jest Szubert czy Pstuś. Nie może być mowy o obrażeniu jeżeli ktoś mniej gra czy zniechęceniu, bo przy takim nastawieniu wchodząc nic mu nie wychodzi. Dlatego cieszę się, że moi zawodnicy walczą na treningu wiedząc, że w wyjściowej jedenastce jest 11 miejsc i cierpliwie czekają na swoją szansę.
.
SD: Poziom piłkarski tego spotkania na pewno był jednym z najwyższych, o ile nie najwyższym w tej rundzie. Nie jest łatwo grać na sztucznej murawie, ale trzy punkty jadą do Was i macie tą zimę spokojniejsza.
.
JK: Oczywiście dążymy do tego, aby ten awans wywalczyć. Jesień może nie decyduje o tym czy się zagra w barażach, ale już ją trzeba solidnie przepracować żeby później mieć szansę walczyć o najwyższe cele. Z przegraną jesienią ciężko jest później gonić, jestem oczywiście świadom, że sama wygrana pierwszej rundy to dopiero połowa sukcesu. Jednak przy dobrym starcie w pierwszych piętnastu kolejkach to troszeczkę jest z górki.
.
SD: Złota zasada Janusza Kluge, dwa, trzy wzmocnienia pojawią się zimą?
.
JK: Myślę, że tak, ale zobaczymy, bo to muszą być naprawdę chłopcy lepsi od tych których mamy.
.
SD: Dzisiaj transfer z last minute pokazał, że warto ryzykować.
.
JK: Myślę, że na tej piłce trochę się znamy, wiedzieliśmy o sytuacji Tomka Hołosia i myślę, że to był strzał w dziesiątkę i dziś się nam odpłaca. Mam nadzieję, że to będzie dalej strzał w dziesiątkę, a trzeba dodać, że ten zawodnik rozwiązał nam też problem młodzieżowca i zarazem cieszy że potrafimy wyłowić takie talenty.
.
SD: Dziękuję za rozmowę.

.

źródło: własne, Sebastian Dziedzic

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO "LOKALNA PIŁKA" OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) - DG Łosień
  • REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów) - DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) - Sławków
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT - 530 000 566
  • CUTLINE (odzież sportowa, odzież casualowana, sublimacja) - 792 799 000
  • CENTRUM PSYCHOTERAPI - PSYCHOLOG SPORTU (praca z drużynami, rodzicami zawodników)

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

=======================================================================================