III: ŚLĄSCY III-LIGOWCY PRZED LIGĄ

SENIORZY

III LIGA NA START

Już niespełna kilkanaście godzin zostało do inauguracji pierwszej wiosennej kolejki w III lidze. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy transferowe zestawienie zimowego okienka transferowego.

U dwóch naszych śląskich drużyn z miejsc na pudle okienko transferowe przeszło na bogato, a trenerzy będą mieli duży, pozytywny ból głowy w ustalaniu wyjściowej jedenastki. Trener Bereta będzie mógł skorzystać z nowych defensorów Piotra Kwaśniewskiego (Gwarek Ornontowice) i Kacpra Kawuli (GKS Jastrzębie) oraz prawdziwego hitu ligi jakim jest powrót do Niebieskich Łukasza Janoszki (Stal Mielec). Ponadto szanse dostanie chorzowska młodzież, czyli Cioch, Siwek i Słota. Z grą przy Cichej pożegnali się natomiast Mateusz Machała (RKS Grodziec), Oliwier Lazar (Stal Mielec via Rozwój Katowice), Adrian Dąbrowski (Broń Radom) i Daniel Iwanek (Rekord Bielsko-Biała).

U 100-tki z Bytomia również było bardzo ciekawie i działo się wiele. W rubryce transfery „do” odnotowano aż siedmiu zawodników, w tym pięciu młodzieżowców, i tak trener Rakoczy będzie mógł skorzystać z usług obrońców Oskara Dzikiewicza, Leona Fuliantego, Dawida Kozickiego (wszyscy z drużyny juniorów), pomocników Dawida Rudnika (Stomil Olsztyn) i Jakuba Wróbla (APN Knurów) oraz napastników Łukasza Krakowczyka (PIast Gliwice) i Adama Żaka (GKS Jastrzębie). W transferach „z” odnotujemy takie nazwiska jak Jakub Czernysz, który został dostrzeżony przez I-ligową Odrę Opolę, Piotr Makowski znalazł angaż w Stali Brzeg, Adam Fic w Dramie Zbrosławice, Marcel Czypionka i Szymon Małecki w Gwarku Ornontowice, a Kamil Skrzypiński w Sarmacji Będzin.

W Gwarku dużą stratą jest odejście Kamila Bętkowskiego, który dostał drugą szansę w GKS-ie Katowice, a lukę po nim ma wypełnić Sebastian Siwek z Pniówka Pawłowice. Przemysław Oziębała będzie łączył pracę trenerską z grą w rezerwach Rakowa Częstochowa, Damian Kowalczyk, który zaliczył 84 minuty na boisku skrócono wypożyczenie (Stilon Gorzów Wlkp via. UKS Ruch Chorzów), a Dawid Fojcik prawdopodobnie zakotwiczy w Odrze Wodzisław Śląski.

Rekord postawił na wychowanków i tak z wypożyczenia z chorzowskiego Ruchu wrócił Daniel Iwanek, a szanse dostaną również Szczepan Mucha i Mateusz Tomko. Najbardziej doświadczony to Adrian Wójcik pozyskany z Garbarni Kraków. Bartosz Nowotnik zagra w Podlesiance Katowice, a Michał Czernek w rezerwach.

W Pniówku mocno postawiono na współpracę z GKS-em Jastrzębie o czym świadczy czterech zawodników pozyskanych z tego klubu, czyli Rafał Adamek, Przemysław Pastuszak, Filip Łukasik, Oskar Mazurkiewicz. Z Agroplonu Głuszyna dołączył natomiast Kamil Lewandowski. Sporą niespodzianką jest odejście doświadczonego Sławomira Szarego, który zmienił barwy na beniaminka z Książenic. O nowym klubie Sebastian Siwka już pisaliśmy, Oskar Paleczny trafił do Foto-Higieny Gać, a z klubem żegna się jeszcze Bartosz Waśkiewicz, Wojciech Łaski (GKS Jastrzębie) i Sebastian Obara (Piast Gliwice). Do ligowego rywala z Rybnika odchodzi Patryka Zapała.

O ile w pierwszej drużynie Górnika doszło do wielu zmian, inaczej było w rezerwach, gdzie pozyskano Kunkę z Ruchu Chorzów i Korbeckiego z Ruchu Chorzów. Nikt natomiast nie opuścił drużyny trenowanej przez trenera Prasoła.

W ROW-ie Rybnik postawiono na wyróżniających się wychowanków tj. Kuziora, Budaka, Grabczyńskiego i Folmerta oraz Zapałę z Pawłowic. Kapustę i Koleczko wypożyczono do Unii Książenice, Sitko trafił do LKS Jawiszowice, a Trytko zagra w Bałtyku Gdynia.

źródło: własne / strony klubowe