"CO SŁYCHAĆ U..." - ZAGŁĘBIAK TUCZNAWA

SENIORZY - A SOSNOWIEC

Wszyscy wiemy, co się obecnie dzieje w Polsce i na świecie. Postanowiliśmy zadać kilka pytań niektórym trenerom o bieżącej sytuacji. Pamiętamy również o zaległych materiałach, które są w trakcie przygotowań.

CO SŁYCHAĆ U… - ZAGŁĘBIAK TUCZNAWA

O tym co w klubie słychać powiedział nam trener Dariusz Rak.

RS: Zapytam na początek jak zdrowie i czy w klubie wszyscy zdrowi?

DR: Na zdrowie niema co narzekać jest dobrze, w zespole raczej w większości też wszystko w porządku, jedynie dwóch zawodników miało problemy w okresie przygotowawczym i liczę, że ta przymusowa przerwa im pomoże w pozbyciu się dolegliwości.

RS: Niedawno widzieliśmy się na sparingach. Sparingi się skończyły i ...no właśnie. Wszyscy wiemy co się stało...

DR: Tak, były sparingi, były przygotowania i wszystko zostało z dnia na dzień przerwane, chyba nikt nie mógł tego przewidzieć.

RS: Jak Trener myśli - choć wiemy jak wirus się rozwija szybko i raczej to już pewne, że nie zagramy - czy wg. Trenera będzie jeszcze szansa zagrać?

DR: Osobiście uważam, że nie ma możliwości dokończenie rozgrywek w normalnym trybie. Nie możemy rozpocząć gry z dnia na dzień. Ponownie potrzebujemy 2-3 tygodni, aby wznowić treningi i wejść na nowo w rytm, poczuć piłkę.

RS: Jak Trener myśli, jaką decyzję podejmie ŚZPN odnośnie rozgrywek?

DR: Każda decyzja jaka zapadnie w ŚZPN odnośnie rozgrywek na pewno będzie dla kogoś krzywdząca i niesprawiedliwa. Na pewno znajdą się i tacy, którzy się ucieszą. Sam uważam, że należy anulować rozgrywki, ponieważ na tym etapie trudno decydować o awansach czy spadkach.

RS: Niektóre kluby zrobiły transfery i mają nowych zawodników za których zapłaciły niemałe pieniądze. Większość będzie mieć umowy czy kontrakty do końca czerwca, a nie zagrają ani jednego meczu. Co w takim przypadku?

DR: Tak, też jesteśmy w takiej sytuacji. Myślę, że takie sprawy powinny dobrowolnie załatwić między sobą kluby na zasadzie porozumienia, czy to w przypadku dalszego wypożyczenia lub zwrotu poniesionych kosztów.

RS: Jak sobie radzą Pana piłkarze w obecnej sytuacji. Mają jakieś rozpiski indywidualne?

DR: Zawodnicy zostali poinformowani o konieczności ćwiczeń we własnym zakresie w miejscu zamieszkania, każdy ma inne możliwości do indywidualnego treningu. Nie wprowadziłem indywidualnych rozpisek ponieważ i tak nie jestem w stanie tego zweryfikować. Liczę na sumienność, a czas pokaże co z tego będzie.

RS: Dziękuję za rozmowę i życzę Wam dużo zdrowia.

DR: Dziękuję i pozdrawiam.

źródło: własne, Rafał Sacha

• CHEERS - 15% zniżki na SUPLEMENTY (kliknij pod linkhttp://m.pogonimielin.futbolowo.pl/news/3167568)