"CO SŁYCHAĆ U..." - TĘCZA BŁĘDÓW

SENIORZY - 4 LO KATOWICE - SOSNOWIEC

Wszyscy wiemy, co się obecnie dzieje w Polsce i na świecie. Postanowiliśmy zadać kilka pytań niektórym trenerom o bieżącej sytuacji. Pamiętamy również o zaległych materiałach, które są w trakcie przygotowań.

CO SŁYCHAĆ U… - TĘCZA BŁĘDÓW

O tym co w klubie słychać powiedział nam trener Mariusz Grząba.

RS: Zapytam na początek jak zdrowie i czy w klubie wszyscy zdrowi?

MG: Myślę, że ze zdrowiem u mnie, mojej rodziny, a także w klubie jest ok. Tego samego życzę wszystkim znajomym i nieznajomym. Zdrowie jest najważniejsze, co pokazują dzisiejsze czasy.

RS: Niedawno widzieliśmy się na sparingach. Sparingi się skończyły i ...no właśnie. Wszyscy wiemy co się stało...

MG: Jakby mi ktoś powiedział miesiąc temu, że będziemy mieli taką sytuację uznał bym go za wariata. Ale to się dzieje naprawdę. Żyjemy w czasach koronawirusa, a reszta oprócz zdrowia przeszła na dalszy plan.

RS: Jak Trener myśli - choć wiemy jak wirus się rozwija szybko i raczej to już pewne, że nie zagramy - czy wg. Trenera będzie jeszcze szansa zagrać?

MG: Chciałbym abyśmy zagrali i liga została wznowiona, nawet systemem z podziałem na grupę mistrzowska i spadkową, o którym głośno mówiłem w momencie zawieszenia ligi. Zaczynając ok. 20 maja moglibyśmy do końca czerwca zagrać choć tyle, bo na pewno nie całą ligę. Widziałem, że Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej mój pomysł podchwycił i też ma takie plany u siebie. Ale wiem, że nawet taki scenariusz będzie ciężki do zrealizowania obserwując sytuację epidemii w Polsce.

RS: Jak Trener myśli, jaką decyzję podejmie ŚZPN odnośnie rozgrywek?

MG: Związek sam decyzji podjąć nie może. Musi to być skonsultowane z rządem. Ale jeżeli byłaby szansa żeby wznowić na koniec maja myślę, że tak powinien zrobić.

RS: Niektóre kluby zrobiły transfery i mają nowych zawodników za których zapłaciły niemałe pieniądze. Większość będzie mieć umowy czy kontrakty do końca czerwca, a nie zagrają ani jednego meczu. Co w takim przypadku?

MG: Mówi Pan o transferach, to też jest bardzo ciekawy temat. I też jestem ciekawy jak PZPN do tego podejdzie. Bo weźmy pod uwagę czarny scenariusz i brak rozgrywek. Klubu poniosły koszty transferowe, nie mówię już o kosztach z klubu do klubu, ale kosztach do Związku za transfer. My dokonaliśmy kilku transferów i opłata do Związku za każdego zawodnika to ok. 600 zł, który może nie rozegrać meczu i w czerwcu odejść do innego klubu. Moim zdaniem te pieniądze powinny być zwrócone klubom, przecież liga nie ruszyła i zawodnicy nie zagrali. Ale jaka będzie decyzja nie wiem.

RS: Jak sobie radzą Pana piłkarze w obecnej sytuacji. Mają jakieś rozpiski indywidualne?

MG: Na razie nie trenujemy, tzn. każdy musi sam dbać o siebie w miarę możliwości. Zawodnicy są świadomi i każdy wie, że nic nie robienie wyjdzie. Na tą chwilę rozpisek indywidualnych nie mamy. Mam teraz także trochę czasu, aby pomyśleć już o kolejnym sezonie, bo ten i tak był rozstrzygnięty jeżeli chodzi o awans drużyny Szczakowianki. Oczywiście nie można nikomu zabierać marzeń, ale realnie patrząc Szczakowianka była zdecydowanie najlepszą drużyną ligi i życzę jej już powodzenia w rozgrywkach 4 ligi w przyszłym sezonie, bo myślę, że taka będzie decyzja. Ja już powoli myślę o kolejnym sezonie, rozmawiam z zawodnikami którzy wzmocnią nasza drużynę. W przerwie zimowej dokonaliśmy wzmocnień też już z myślą o kolejnym sezonie i myślę, że jeszcze 3 wzmocnień na pewno dokonamy, aby przyszły sezon był jeszcze lepszy niż ten. Chcemy iść do przodu i wyznaczać sobie wysokie cele i na pewno w kolejnym sezonie takie sobie wyznaczamy.

RS: Dziękuję za rozmowę i życzę Wam dużo zdrowia.

MG: Dzięki i wzajemnie.

źródło: własne, Rafał Sacha